reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck LOG Görsel

Tesla Cybertruck ilhamlı resmi bir balyoz hazırlandı: “CyberHammer”

Tesla Cybertruck ilhamlı resmi bir “balyoz” hazırlandı. Firma bu tarz ilginç ürünler ile ses getirmeye devam ediyor.

Bu Cybertruck’ın hatlarından ilham alınarak hazırlanan CyberHammer isimli balyozun şirketin uyguladığı “Referral (Başkalarını Tesla sahibi yapma ve bundan ödül kazanma temelinde)” programı kapsamında yer aldığı ve toplamda 800 adet üretim yapılacağı aktarıldı. Tesla Cybertruck bundan önce bir banlama ile gündeme gelmişti. Kaçıranlar için Türkiye’ye resmi olarak gelmeyecek modellerden olan Cybertruck, çıkışından hemen önce garip bir satış gelişmesi ile gündeme gelmiş, ilginç bir adım atılarak aracı alanların ilk yıl satması bir bakıma yasaklanmıştı. Satış sözleşmesine, “Aracınızı teslim tarihini takip eden ilk yıl içinde satmayacağınızı veya başka bir şekilde satmaya teşebbüs etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz” maddesi eklenen Cybertruck, bu açıdan ilk aşamada devasa bir karaborsanın merkezinde kalmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın satış sözleşmesine, “Tesla aracın mülkiyetinin devrini önlemek için ihtiyati tedbir isteyebilir veya sizden 50 bin dolar tutarında tazminat talep edebilir. Tesla ayrıca size gelecekte herhangi bir araç satmayı yasaklayabilir” maddesini de ekleyen Tesla, gerçekten haklı bir nedenle satmak isteyenlerden ise Cybertruck’ı kendisinin geri alacağını belirtmişti. Daha sonra satış sözleşmesine eklenen tüm bu maddeler yapılan bir güncelleme ile çıkarılmıştı ancak bu anlık bir durumdu ve benzer maddeler tekrardan geriye getirilmişti.

İşte bu kural ABD’de sanıyoruz ilk defa uygulandı, satış için listelenen bir Cybertruck modeli fark edildi ve bunun için uyarısı yapılan adımların bir bölümü atıldı. Tesla o müşterinin mevcut diğer araç rezervasyonlarını iptal etti, gelecek siparişleri de reddedeceğini aktardı yani kişiyi temelde bir “ban” listesine aldı. Bahsi geçen kişiye (İki farklı Tesla’sı daha varmış) servis hizmeti vermeye ise devam edeceği açıklanan şirketin, 50 bin dolarlık tazminatı almak için çalışması ise şu aşamada pek beklenmiyor.

Tesla Cybertruck haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

İLGİLİ HABERLER