reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck tasarımına efsane stüdyo Italdesign’dan gönderme

Son günlerin gündem maddesi Tesla Cybertruck, radikal tasarımıyla sohbetlere konu olurken Italdesign ekibi bu konuyla ilgili imalı bir paylaşım gerçekleştirdi.

100 yıllık pickup genlerini değiştirme iddiasıyla radikal bir tasarım çizgisini bir araya getirerek tanıtılan Tesla Cybertruck bu günlerde en çok karşımıza çıkan isimlerden birisi. Kısa sürede eriştiği sipariş başarısının yanında bazı göndermeler üzerinden de gündemi meşgul eden Cybertruck için son olarak BMW’nin bir “mesaj” ilettiğini biliyoruz. Lakin sürecin bunlarla sınırlı kalmayacağı ve günler geçtikçe farklı bir kapıdan yeni tartışmalar başlayacağı da yine beklentilerimiz arasında yer alıyordu. Neyse ki bugün de o beklentilerin yanılmadığı bir “selamlama” karşımıza çıktı. Bertone ve Pininfarina gibi önemli tasarım stüdyoları arasında yer alan Italdesign merkezli olarak paylaşılan mesajda, Cybertruck’ın geçmişte yapılan bazı araçlardan ilham alınarak geliştirildine vurgu yapılıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Cybertruck mesajı Italdesign sosyal medya hesabından duyuruldu

Markanın resmi Facebook hesabından paylaştığı mesajda karşımıza otomobil tarihinin ikon haline gelmiş birkaç ismi çıkıyor. Lotus Esprit ve DeLorean DMC-12 gibi unutulmazları içeren bu paylaşımın ortak noktası ise Folded Paper olarak bildiğimiz tasarım yaklaşımı. Giorgetto Giugiaro tarafından geliştirilen bu yaklaşımın sonraki süreçte BMW M1‘de de kullanılarak daha da başka alanlara nüfuz ettiğini net bir şekilde anımsayabiliyoruz. Italdesign’ın mesajında ise görsellerle birlikte; “Efsaneler ilham vermeyi asla bırakmaz. Bugünlerde çevrenizde bu mirasa ait izler görmüş olabilir misiniz?” ifadeleri yer alıyor. Kısa süre içerisinde meraklıları tarafından bir tartışma konusu haline gelen bu paylaşımın Elon Musk tarafından cevaplanıp cevaplanmayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

İlgili video

Tesla Cybertruck resmi tanıtımı