reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model S’e performans paketi

Tesla, sedan otomobili Model S P100D için yeni nesil bir performans geliştirme paketinin sunulacağını açıkladı. Performans geliştirmeli Model S için beklenen değerler ise dikkat çekici.

Geride bıraktığımız hafta sonu markanın elektrikli sedan otomobili Model S‘te yer alacak olan ve Model S sahiplerinin 1.500 dolarlık ekstra ödemeyi yaparak sahip olabilecek cam tavan opsiyonunu tanıtan Tesla, Model S ve Model X için çok daha güçlü bir güç paketini de kullanıcılara sunuyor. Başlangıç fiyatları 114,200 ve 117,200 pound olarak değişen otomobillere sunulan yeni performans paketiyle Model S P100D’nın 0’dan 100’e eriştiği süre 2.5 saniyenin altında olması planlanıyor.

Tesla Model S

Tesla Model S

Tamamen performans odaklı bir geliştme olarak Model S P100D’de yer alacak olan paketle ilgili açıklamalarda bulunan ve gözünü Ferrari LaFerrari ve Porsche 918 Spyder’a diken Elon Musk, ” İleriki süreçte 2.5 saniyenin altına inecek bir geliştirme gelmesi söz konusu. Benzinli otomobiller insanlar için gelecekte antika olarak nitelendirilecek, şu anda da yaşanan gelişmeler bunun göstergesi.” diyerek önümüzdeki süreçte dünyanın en hızlı otomobilinin tamamen elektrikli bir model olacağını ve bunun Tesla tarafından gerçekleştirilebileceğinin sinyalini verdi. Şu anda dünyanın en çabuk hızlanan üçüncü otomobili olarak yerini koruyan Tesla Model S P100D’in sunduğu menzil değeri olan 613 km’nin yeni gelecek paketle birlikte değişiklik göstermesi beklenmiyor.

YORUMLAR