reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model

Tesla’dan otomobillerine “elektriğin gücünü dizginleyecek” güzel özellik

Elektrikli otomobil pazarının lider ismi Tesla, başka hiçbir otomobil üreticisinde bulunmayan bir yapıya sahip. O da sattığı araçları sürekli şekilde yazılımsal olarak güncellenmesi. Şirket bu doğrultuda yeni bir güncelleme daha gerçekleştirdi. Yeni güncelleme ile ilginç bir özellik daha geldi.

Yazılım güncellemesi ile Model 3’ün fren mesafesini dahi değiştiren Tesla, bu sefer tüm Model ailesi için bir güncelleme yayımladı. Bu güncelleme ile uygulama üzerinde araçlarının hızını sınırlama özelliği getirildi. Bu sayede kişiler artık araçlarının maksimum hızını ve hızlanma değerini uygulamadan belirleyebiliyor. Peki bu tam olarak ne işe yarıyor? Burada ilk olarak gençler akla geliyor. Biliyorunuz Model ailesi elektriği gücüyle gerçekten çok güçlü araçlardan oluşuyor. Özellikle yeni araç kullanmaya başlayan gençlerin bu güçle başa çıkması zor, yola çıkması ise çok tehlikeli görünüyor. Gençliğin getirdiği heyecan nedeniyle özellikle hızlanma anında kaza yapanlar çok oluyor. Yeni özellikle aracın sahibi tüm bu riskleri ortadan kaldırıyor. Şirket burada kullanıcılara 80 ila 145 km/s arasında limit belirleme şansı tanıyor. Bu özelliğin hırsızlık anında da işe yarayabileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla’nın eklediği yeni özellik vale modundan farklı

Model ailesinde bir de vale modu yer alıyor. Bu aktif edildiği zaman aracınızı park etmek için sizden alan vale belirli limitler ile karşılaşıyor. Bu limitler “arabanın 110 km üzerine çıkartılamaması, torpido gözü ile ön bagajın kilitlenmesi, gücün yüzde 25’e çekilmesi ve aracın verilerine erişim kapatılması” şekilde karşımıza çıkıyor.

İlgili Video

Şirketin gerçek anlamda son harikası