reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla

Tesla’nın yeni otomobili UWB teknolojisiyle fark yaratacak

Tesla’nın yeni otomobiliyle ilgili dikkat çekici bir gelişme yaşandı. The Verge‘ün aktardığı habere göre yeni Tesla modeli iPhone’lardaki ultra geniş bant (UWB) özelliğine destek sağlayacak.

Bu sayede yeni Tesla modelindeki kapıların iPhone’larla açılabileceği dile getiriliyor. Tesla FCC dokümanlarında ortaya çıkan bilgilere göre bu teknoloji yakında kullanıma sunulacak. iPhone 11 ve iPhone 12 modelleriyle uyumlu olacak bu destek sayesinde Tesla modellerinin kapıları iPhone’larla açılabilecek. Bu arada belirtmekte yarar var. Tesla modellerinin kapılar geliştirilen iPhone uygulaması sayesinde zaten açılıp kilitlenebiliyor. Ultra geniş bant özelliği sayesinde Tesla modelleri kullanıcıların otomobillerinden ne kadar uzakta olduğunu daha doğru bir şekilde belirleyebilecek. Bu da daha güvenli bir deneyim anlamına geliyor.

iPhone 11 ve iPhone 12 modellerinde iç mekan konum tespiti için ultra geniş bant teknolojisini destekleyen U1 çipi yer alıyor. Bu teknoloji aynı zamanda elektronik eşyaların kolayca bulunmasına da yardımcı oluyor. Gelecekte iPhone ve Samsung cihazlar haricinde bu teknolojiyi farklı cihazlarda da görmeyi umuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla haricinde diğer otomobil üreticileri de ultra bant genişliği özelliğinden faydalanmayı planlıyor

BMW de ‌iPhone 11‌ ve ‌iPhone 12‌ modelleriyle çalışacak Ultra Geniş Bant teknolojisi üzerinde çalışıyor. Şirket geçtiğimiz ocak ayında Digital Key Plus adı verilen bir teknoloji üzerinde çalışmalar yaptığını belirtmişti.

İlginizi Çekebilir

Fiyatı fark yaratan katlanabilir karbon fiber elektrikli bisiklet modeli