reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro Max

Akıllı telefonlarla gece fotoğrafçılığı [Nasıl Yapılır?]

Son yıllarda akıllı telefonların kameraları çok başarılı performans göstermeye başladı. Kompakt fotoğraf makinelerini aratmayan akıllı telefonlar daha önceden gün ışığında beklenen performansı sergilese de ışığın yetersiz kaldığı durumlarda iyi performans sergileyemiyordu.

Son zamanlarda karşımıza çıkan telefonlara eklenen gece modu özelliğiyle bu durum çözüme kavuşmuş durumda. iPhone tarafında iPhone 11 ve daha üst modellerde gördüğümüz bu destek otomatik olarak devreye giriyor. Işığın yetersiz kaldığı durumlarda telefon uzun pozlamaya otomatik olarak geçiyor. 2 veya 3 saniyelik pozlamalarla düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekilebiliyor. Android tarafında ise kamera arayüzünde gece modu isimli bir mod karşımıza çıkıyor. Bu mod seçildiğinde kullanıcılar düşük ışık koşullarında daha başarılı fotoğraflar çekebiliyor. Yapay zekadan güç alan bu özellik artık üst segment telefonlar haricinde orta segment telefonlarda da karşımıza çıkıyor. Gece moduna destek vermeyen iPhone kullanıcıları için bir uygulamadan söz etmek istiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS akıllı telefon kullanıcıları NeuralCam isimli uygulamadan da yararlanabiliyor

iOS kullanıcıları tarafından indirilebilen NeuralCam isimli uygulama gece moduna destek vermeyen iPhone kullanıcılarının da geceleyin başarılı fotoğraflar çekmesine imkan tanıyor. Yapay zeka ve bilişimsel fotoğrafçılık altyapısını kullanan uygulama Google’ın Night Sight teknolojisi kadar iyi sonuçlara imza atıyor. NeuralCam Night Photo uygulaması ile selfie çekimler de yapılabiliyor. 54,99 TL‘ye satılan uygulamayı buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin