reklamı kapat

POPÜLER

The Last of Us Part 1 "Remake"

The Last of Us Part 1 “Remake” için resmi video geldi

PlayStation oyun dünyasının en önemli ve popüler yapımlarından birisi geleceğe taşınıyor. The Last of Us Part 1 “Remake” geliyor.

Naughty Dog imzalı The Last of Us Part 1 “Remake”, spesifik olarak yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeniden yapılmış bir yapım. Firmanın ilk defa yukarıdaki videoda karşımıza getirdiği bu özel sürüm, elbette 2013’te çıkan orijinal versiyona oranla çok daha iyi görünüyor. Bu yeni versiyonda grafikleri belirli bir seviyeye kadar geliştiren şirket, sürümün orijinalden çok daha iyi bir yapay zekâ üzerine kurulduğunu belirtiyor. Remake ile bazı kilit animasyonları elde geçiren ve ses konusunda da geliştirmeler yapan Naughty Dog, yeni sürümde “speed run” modunun olacağını da açıkladı. PS5’in adaptif tetik sistemini de kullanan yeni versiyon, taktiksel geri bildirim konusunda da geliştirilmiş durumda. Peki bu “Remake” ne zaman geliyor? PlayStation 5 için çıkış 2 Eylül tarihinde olacak. Bu sürümün daha sonra PC için de çıkması bekleniyor.

The Last of Us markası son dönemde oyun dışında da gündeme geliyor çünkü efsane yapım için iddialı bir dizi çekiliyor. Bu merakla beklenen yapım en son Naughty Dog firmasından Neil Druckman tarafından paylaşılan bir fotoğraf ile gelmişti. Bu fotoğrafta Pedro Pascal tarafından canlandırılan Joel ve Bella Ramsey tarafından canlandırılan Ellie arkaları dönük olarak karşımıza çıkmıştı. Bu konuda oyundaki karakter görünüşüne paralel bir yol izlendiği aktarılan HBO imzalı dizi, 2023’ün başında ekranlara gelecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Popüler HBO yapımı Chernobyl’in arkasında olan Craig Mazin tarafından götürülen proje için halen bir fragman ise gelmiş değil ve dizi için çekim çalışmaları aktif olarak devam ettiriliyor. Neil Druckmann’ın çok aktif şekilde içerisinde yer aldığı proje, oyun dünyasının son yıllarda gördüğü en büyük televizyon işleri arasında başı çekiyor. Dizinin arkasında HBO firmasının yer alıyor olması, kalite konusunda beklentiyi yükseltiyor.

The Last of Us Part 1 yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display