reklamı kapat

POPÜLER

The Matrix 4

The Matrix 4 filminde eksikliği hissedilecek karakter

The Matrix 4 filminin oyuncu kadrosu netlik kazanırken, serinin efsane karakterlerinden birinin dördüncü filmde yer almayacağı ortaya çıktı. Onun eksikliğinin hissedileceğine şüphemiz yok.

Beyaz perdenin en yenilikçi işlerinden biri olan Matrix yakında dördüncü filmiyle hikayesine kaldığı yerden devam edecek. Oyuncu kadrosunun şekillenme sürecine hep birlikte şahit oluyoruz. Keanu Reeves‘in geri döneceğini de biliyoruz. Hatta John Wick 4’ün The Matrix 4 ile aynı tarihlerde vizyona girmesi büyük olay olmuştu. Süreç devam ederken Ajan Smith rolünde seyrettiğimiz Hugo Weaving‘in filmde yer almayacağı ortaya çıktı. Üstelik oyuncu projede yer almayı kabul ettiği halde işler istendiği gibi gitmemiş.

The Matrix 4 problemi

“The Matrix çok farklı bir hikaye. Aynı dönemde The Visit filmi için teklif almam da çok talihsiz oldu. The Matrix teklifi The Visit’ten sonra geldi. Dördüncü filmin çekileceğini biliyordum ama tarihlere dair bir fikrim yoktu. Bu yüzden iki filmde birden yer alabileceğimi düşünüyordum. Sekiz haftanın sonunda tarihleri ayarlamayı başardık. Yönetmen Lana Wachowski iletişimde olduğumuz sürecin sonunda belirlenen tarihlerde çekim yapmanın uygun olmadığına karar verdi. Tam karar vermişken fikir değiştirmiş oldu. Bu yüzden dördüncü film bensiz yola devam edecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Lana Wachowski‘nin sonradan fikir değiştirmesi süreci sonlandırmış gibi görünüyor. Yönetmen neden böyle bir yola gitmeyi seçti, bilmiyoruz. Fakat film boyunca gözlerimiz Ajan Smith’i arayacak. Bundan eminiz.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı