reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil için flaş talip; Kırgızistan devreye girdi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu‘nun 2022 yılında seri üretime geçmeyi planladığı yerli otomobil için şaşırtan bir talip ortaya çıktı.

Yerli otomobil cephesine ait prototipin tanıtılmasının ardından neredeyse bir ay geçti. Ancak bizi heyecanlandıran gelişmelerin sonu henüz gelmiş değil. Geçtiğimiz günlerde Karaman’da düzenlenen Kırgızistan-Karaman İş Formu’na katılan yabancı iş adamları TOGG’nun prototipini çok beğendiklerini açıkladı. Bu iş adamlarından biri olan  Mederbek Aıtbaev, Kırgızistan’ın en büyük enerji şirketlerinden birinin temsilcisi olduğunu ve modelin distribütörlüğe talip olduklarını açıkladı. İki ülke arası ticaretin gelişmesine de büyük katkı sağlayacağını da ekleyen Aıtbaev’in açıklamarına Milletvekili Recep Şeker destek verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mederbek Aıtbaev, “TOGG’un yöneticileri ve temsilcileriyle buluşmayı çok istiyoruz. Çin, Japonya gibi ülkelerden elektrikli arabaları ithal ediyoruz. Firmamız Kırgızistan’da elektrikli otomobiller için şarj üniteleri üretiyor. Öncelikle bu anlamda TOGG’la işbirliği yapmak istiyoruz. Aynı zamanda TOGG’un Orta Asya distribütörlüğünü alabilirsek çok memnun oluruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil distribütörlük isteğini gerekli yerlere ileteceğiz

Milletvekili Recep Şeker de konu ile bir dizi açıklama yaptı: Şeker, “Neler yapılabileceği tartışıldı. Kırgızistan’dan gelen ve enerji alanında ülkelerinde büyük yatırımları olan bir firmanın yetkilisi ile görüşmemiz oldu. Bu yetkili Cumhurbaşkanımızın emriyle yapılan Türkiye’nin otomobilinin Kırgızistan’da çok beğenildiğini, bu projenin kardeş halkı mutlu ettiğini belirtti. Kırgızistan’dan gelen firma yetkilisi, TOGG’un Orta Asya distribütörlüğüne talip olduklarını belirtti. Bizler de inşallah bu talepleri, ilgili yerlere ileteceğiz. Türkiye’nin otomobilinin bu kadar ilgi görmesi bizleri de ülke olarak mutlu etti.”

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu