reklamı kapat

POPÜLER

Thor Ragnarok

Thor Ragnarok gişede rüzgar gibi esiyor

Marvel‘ın son bombası Thor Ragnarok ekim ayının sonunda izleyici karşısına çıktı. İzleyicilerin büyük beğenisini toplayan bu film gişe hasılatıyla da göz dolduruyor. Farklı tarzıyla dikkat çeken yapım önemli bir kilometre taşını geride bıraktı bile.

Başrolünde Chris Hemsworth‘ün yer aldığı filmin oyuncu kadrosu yıldız isimlerden oluşuyor. Ona Tom Hiddleston, Cate Blanchett, Mark Ruffalo, Idris Elba, Jeff Goldblum, Tessa Thompson, Karl Urban, Anthony Hopkins ve Benedict Cumberbatch gibi isimler eşlik ediyor. Sırf bu oyuncu kadrosu bile izleyicilerde merak uyandırmayı başarıyor.

Bildiğiniz gibi Thor Ragnarok ülkemiz dahil pek çok ülkede ekim ayının sonunda vizyona girdi. Amerika ve Kanada gibi bölgelerde ise 3 Kasım’dan sonra izleyici karşısına çıktı. Bu bir haftalık fark ise yarattığı psikolojik etkiyle gişe hasılatında ciddi bir artış sağladı.

Thor serisinin en iyisi

Box Office Mojo’nun verilerine göre Thor Ragnarok sadece Amerika’da 250 milyon dolar hasılat elde etti. Dünyanın geri kalanındaki kazancı ise 491 milyon dolar. Böylece 20 Kasım itibariyle elde edilen toplam gelir 741 milyon dolara ulaşıyor. Taika Waititi’nin yönettiği film rahatlıkla Thor serisinin gişede en fazla kazanç elde eden yapımı oluyor. Marvel Sinematik Evreni genelinde ise 11. sırada yer alıyor. 180 milyon dolar bütçeyle çekilen Ragnarok’un Marvel’a kazancı oldukça fazla görünüyor. Üstelik gişedeki gidişata bakılırsa filmin 800 milyon dolar sınırını aşması da fazlasıyla mümkün. Elbette bunun ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmek fazlasıyla zor.