reklamı kapat

POPÜLER

Toyota yeni nesil hibrit Prius’u görücüye çıkardı [Video]

Toyota “farklı” görünümüne rağmen oldukça sevilen modeli Prius’un 2016 versiyonunu duyurdu. Yeni nesil Prius, belki çok eleştirilecek gövde tasarımının yanında yine çevre dostu yakıt teknolojisiyle adından bahsettireceğe benziyor.

Şunu kabul edelim ki, belki ilk nesil hariç, Toyota Prius hiçbir zaman çok “yakışıklı” bir otomobil olmadı. Hatta “çevre dostu otomobil, az yakan otomobil = çirkin tasarım” algısını oluşturan ilk otomobillerden biri diyebiliriz. Buna rağmen hibrit teknolojisini ilk kullanan modellerden biri olan Prius, çevre dostu yakıt teknolojileriyle otomobil severlerin ve özellikle Hollywood artistlerinin gözdesi haline geldi. Ancak o artistlerin “Bakın ben çevreyi korumak için çirkin bir otomobil kullanacak kadar duyarlıyım.” artistliği bir başka konu.

Dördüncü nesil Prius’a gelecek olursak, bu “atletik” otomobil selefinden çok da farklı görünmüyor. Toyota’nın New Global Architecture (TNGA) tasarım anlayışından nasibini alan otomobil, Prius ile Mirai arasında bir çizgide seyrediyor. Yine sıra dışı bir tasarıma sahip olan Mirai, hidrojen yakıt teknolojisini otomobil dünyasına kazandıran ilk otomobillerden biriydi.

Toyota performans özelliklerini Frankfurt Otomobil Fuarı’na saklasa da hibrit otomobilin yine çevre dostu özelliklere ve cep dostu fiyatlara sahip olacağı kesin. O zamana kadar sizi yeni Prius’un fotoğraf ve video görüntüleriyle baş başa bırakıyoruz.

VİDEO