reklamı kapat

POPÜLER

realme watch akıllı saat

Türkiye’de de beklenen Realme Watch akıllı saat ortaya çıktı

Türkiye’de resmi olarak yer alan firmalardan Realme, bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. İşte bu Realme Watch isimli saat detaylı olarak ortaya çıkmış durumda.

Türkiye pazarında yeni akıllı telefon modelleriyle öne çıkmaya çalışan Realme, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Xiaomi Mi Band 4 rakibi bir akıllı bileklik tanıtmıştı. İşte bu giyilebilir ürünün yanına bir de Realme Watch akıllı saat geliyor. Daha önce ufak bir sızıntıda karşımıza çıkan saat, bu sefer detaylı olarak karşımızda yer alıyor. Ancak saat genel olarak pek de beğenilmiş değil. XDA’dan gelen görsellere bakılırsa karşımızda gerçekten basit bir model bulunuyor. Ön yüzünde devasa çerçevelerin olduğu saat, şimdilik dört farklı renk seçeneğiyle kendisini gösteriyor. Optik nabız sensörü ile donatılan akıllı saat, 1,4 inç 320×320 piksel renkli LCD ekran üstüne kuruluyor. 160 mAh piliyle 7 günlük bir pil ömrüne sahip olan saat, IP68 sertifikası taşıyor. Firmanın kendi işletim sistemini benimseyen model, birçok ilginç saat arayüzü ile yolda bulunuyor. Modelin henüz ne zaman geleceği ya da fiyatı bilinmiyor. Ancak fiyatın oldukça düşük olacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Realme Watch akıllı saat ile dikkat çeken firma, şu an Türkiye’de sadece akıllı telefon satmıyor

Firmanın bir de kablosuz kulaklık modeli bulunuyor. Türkiye’de 500 TL’den satışa çıkan bu model, kısa bir özet yaparsak Google Fast Pair protokolüne destek verdiğinden Android cihazlarla hızlı şekilde eşleştirilebiliyor. Bünyesinde R1 isimli özel bir çip yer alan ürün, bağlantı tarafında Bluetooth 5.0 kullanıyor. Oyun moduyla gecikmeyi olabilecek en alt seviyeye getirebilen Realme Buds Air, yerleşik mikrofonlarıyla telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor. DDB (Dinamik Bas Desteği) ve 12 mm sürücüleriyle ses kalitesinin yüksek olduğu aktarılan kulaklık, kulağınızdan çıkardığınız zaman müziği otomatik olarak durdurabiliyor ve hazne ile 17 saatlik bir pil ömrü sunuyor. Kulaklıkların kendi ömrü ise 3 saat olarak açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri ile tanışın