reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Türkiye’de de var; Apple’dan çocukların yaratıcılığını geliştirecek yaz kampı

Yaz tatilinin gelmesiyle beraber ebeveynler çocuklarının hem eğlenmesini hem de yeni bir şeyler öğrenmesini istiyor. Apple Yaz Kampı ailelere tam da bunu sunuyor.

Her yıl düzenlenen Today At Apple etkinlikleri bu yıl da yaz tatilinde ailelerin çocuklarını güvenle götüreceği bir ortam olacak. Apple Mağazalarında gerçekleşen birbirinden eğlenceli ve öğretici Today At Apple etkinlikleri bu konuda ebeveynlere farklı seçenekler sunuyor. Eğlendirirken öğreten misyonuyla her yıl düzenlenen Apple’ın yaz kampı,  bu yıl kapılarını Türkiye’de 8 Temmuz’da açıyor. Apple mağazalarında sürecek yaz kampında çocukların birçok teknolojik ürünlerle bir araya gelmesi amaçlanıyor. Üç gün boyunca ücretsiz bir şekilde yararlanılabilecek Yaz Kampı için buradan kayıt olabilirsiniz. Bu yıl 8 Temmuz’da başlayacak olan Apple yaz kampı ile çocuklar kod yazmayı öğrenirken, robotları tanıyacak. Bunun yanında film yapımını, sanat ve tasarım dünyasını da tanıma fırsatı yakalayacak. 8 ve 12 yaş aralığındaki çocuklar için özel olarak düzenlenen bu etkinlikte çocuklar  kod yazmadan robotları programlamaya, üç farklı alanda eğlenceli, uygulamalı projelerle yaratıcılıklarını ortaya çıkartabilecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Yaz Kampı çocuklar için özel olarak düzenleniyor

Üç gün sürecek etkinlik dünya genelinde uygulanan bir proje olmasının yanı sıra fotoğrafçılık, video, müzik, kod yazma ve sanat bölümlerini de kapsıyor. Bu etkinlikler ilk kez 2017 yılında başladı. Yoğun katılımın olduğu önceki yıllara kıyasla bu yıl daha yüksek oranda bir katılım bekleniyor. Bu etkinlikler sayesinde yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen çocuklar için, iOS özellikleri öğretileceği için oldukça verimli olabilir. Bu sayede iOS altyapısına sahip cihazlarda var olan türlü eğlendirici programlarla gelişim sağlanabilir. Ayrıca bu yaz kampı sayesinde çocuklara uygun oluşturulan kod yazımlarıyla robot programlama dahi yapılabilmesi söz konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çocuklar hem eğleniyor hem öğreniyor

Ebeveynler kodlama, yazılım ve robot alanlarında uygun yaş aralığındaki çocuklarını Apple mağazalarına götürerek bu etkinliğe katılmaları sağlanıyor. Sanatsal çalışmalar için de uygun olan kampta çocuklar kendi emojilerini yaratabiliyor, farklı nesneler çizerek özgün tasarımlar oluşturabiliyor. Aile portreleri oluşturmak isteyenler için ise fotoğrafçılık bölümü ideal tarzda isteklere göre hazırlanmış. Dikkat çekici ışık kaynaklarının ötesinde farklı arka planların da mağazada bulunması eğlenceli fotoğrafların ortaya çıkmasını kaçınılmaz kılıyor.

Katılım gösterecek çocuklar kendi iPad ya da iPhone cihazlarını getirebiliyor. Ancak bunun yanında iPad ya da iPhone cihazlarına sahip olmayan çocuklar için Apple mağazasından ürünler kullanıma açık olacak. Yaz kampı toplamda 3 gün boyunca çeşit çeşit etkinlik ile devam edecek. İstanbul lokasyonunda etkinliğe göre farklı Apple mağazalarında düzenlenecek olan eğitimlerin tam olarak nerede olacağına buradan bakabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Mac Pro ve Pro Display XDR monitör