reklamı kapat

POPÜLER

teknoloji

Türkiye’de teknoloji alışverişi için kötünün iyisinde son günler

Süregelen kur artışları maalesef ciddi şekilde yeni zamlara işaret ediyor. Bu açıdan Türkiye’de teknoloji alışverişi için kötünün iyisinde son günlerdeyiz.

Sizlere geçtiğimiz aylarda “Türkiye’de elektronik ürün alımı için en iyi “kötü zamanda” olabiliriz” başlıklı bir haber paylaşmıştık. Bu haberin üzerinden yaklaşık 1 ay geçti ve durum maalesef daha iyi değil daha kötü hale geldi. An itibarıyla dolar 11 TL oldu, euro ise 13 TL’ye yaklaştı.

Daha önce de dediğimiz gibi kur artışlarına bağlı olarak dışa bağımlı olduğumuz hemen her kalemde zam ya da başka bir deyişle “mecburi artış” kapıda bulunuyor. Burada en büyük artışı görecek alanların başında ise teknoloji alışverişi, elektronik ürün fiyatları yer alıyor.

Önceki haberde de aktardığımız üzere “Türkiye’de elektronik ürünlerin fiyatları zaten yüksekti!” diyebilirsiniz ve bu konuda sonuna kadar haklısınız. Ancak yeni kur seviyeleri ile beraber neredeyse tamamen dışa bağımlı elektronik sektöründe çok büyük fiyat artış planları yapılmaya başlandı. Birçok firma son durum ışığında fiyatlarını güncellemeye başladı.

Bu durum uzun süredir böyle ancak eğer gerçekten ihtiyacınız olan bir ürün varsa indirime girmesini beklemeden almak için en iyi zamanlarda olabiliriz. Özellikle 2022 içerisinde, şimdi listelenen ürün fiyatları “uygun” kaçmaya başlayabilir.

Bazı Türkiye merkezli teknoloji şirketinde yöneticilik yapan kişiler, “almak istediğiniz ürünler pahalı gelebilir ancak görülen bu fiyatlar için son zamanlar. Ne alacaksınız alın” tarzında açıklamalar yapmaya başladılar. Zamlar çok açık olarak kapıda ve yüksek ihtimalle şu an sadece kasım ayının bitmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türkiye’de teknoloji alışverişi 2022’de daha zor olacak gibi görünüyor

Bunu daha önce de söylemiştik biz geleceği göremiyoruz ancak gelen işaretler hiç olumlu durmuyor. Artık 2022’de dolar ve euro kurunun ciddi şekilde aşağıya inmesi çok düşük bir ihtimal olmuş durumda.

Elbette fiyatların düşmesini herkes gibi biz de umut ediyor ve elektronik ürünlere daha rahat ulaşılmasını istiyoruz / diliyoruz. Artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan bu ürünler, temel ihtiyaç durumunu çoktan geçmiş durumdalar. Bu yüzden elektronik ürünlere daha rahat şekilde ulaşabiliyor olmamız lazım.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın