reklamı kapat

POPÜLER

Türklerden Asgardia vatandaşlığına yoğun ilgi

İlk uzay ulusu olma iddiasıyla yola çıkan Asgardia vatandaşlık başvurularını kabul etmeye başladı. Yoğun başvurulu alınan ülkeler arasında Türkiye öne çıkıyor.

Aerospace International Research Center (AIRC) dünyanın ilk uzay ulusu projesini 12 Ekim‘de duyurdu. Paris’te gerçekleştirilen konferansta başta bilim insanları olmak üzere dünyalıların vatandaşlığa başvurabileceği açıklanmıştı. Dr. Igor Ashurbeyli tarafından geliştirilen proje büyük ilgi gördü. Daha ilk haftadan 400 binden fazla insan Asgardia vatandaşı olmak için başvurdu.

Kurulan internet sitesinde projede yaşanan gelişmelere dair detaylar yer alıyor. Ana sayfada güncel olarak hangi ülkeden, ne kadar insanın başvuruda bulunduğu görülebiliyor. Türkiye bu listeye üçüncü sıradan giriş yaptı. 42 binden fazla Türk vatandaşı Asgardialı olmak için başvurdu. En fazla başvuru dünyanın en kalabalık ülkesi olarak bilinen Çin‘den geldi. 126 bin Çinli ilk uzay ulusunun bir parçası olmak istiyor. Çin’i 52 bin başvuru ile Amerika Birleşik Devletleri izliyor.

Bu noktada hatırlatmakta yarar var, 2017‘de uzaya gönderilecek olan bu istasyonda gerçekten insanlar yaşamayacak. Projenin detaylarına bakılırsa Asgardialılar hayatlarını kendi ülkelerinde sürdürmeye devam edecek. Asgardia onların ikinci vatandaşlığı haline gelecek. Proje daha çok bilimsel, yasal ve teknolojik bir deney olacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Türklerden Asgardia vatandaşlığına yoğun ilgi” için bir cevap

  1. Fatih Çetin dedi ki:

    Bekleyin 20 yila başbakan liga adayligimi koyucam siz ozman görün bu ulkeyi