reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV

tvOS 14 ile Apple TV‌ 4K sahiplerine verilen güzel YouTube haberi

Teknoloji devi Apple, WWDC 2020 kapsamında tvOS 14 işletim sistemini de duyurdu. Bu sistem ile Apple TV‌ 4K sahiplerine güzel bir YouTube haberi verildi.

Apple’ın WWDC 2020 kapsamındaki en az dikkat çeken duyurusu tvOS 14 oldu. iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7, macOS Big Sur ve Mac işlemci dönüşümü yanında Apple TV cihazların işletim sistemi çok dikkat çekmedi. Ancak yeni sürüm ile şimdiye kadar sunulmuyor olması çok kızdıran bir destek geliyor. tvOS 14’le beraber artık Apple TV‌ 4K modellerinde 4K YouTube videosu da izlenebilecek. Bu durum Apple’ın Google tarafından kullanılan VP9 kodek sistemine destek vermemesi nedeniyle başından beri mümkün olmuyordu. Kişiler 4K cihazlarında ve TV’lerinde sadece 1080P video izleyebiliyordu. İşte bunu değiştiriyor olması çok sevindiren tvOS 14, aynı zamanda önemli bir AirPods özelliği de kazanıyor. Bu özellik sayesinde artık iki adet AirPods aynı anda Apple TV’ye bağlanabiliyor deniyor. Resim içinde resmi desteği de getiren yeni işletim sistemi, aynı zamanda “Xbox Elite Wireless Controller Series 2 ve Xbox Adaptive Controller” kontrolcü desteklerine de sahip. Bunlar üzerinden TV cihazlarda keyifli oyun oynanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

tvOS 14, Apple TV‌ 4K sahiplerini sevindiriyor

Yeni işletim sistemiyle Apple TV’lerin HomeKit entegrasyonu da çok ciddi şekilde artırılıyor. Yeni sürüm diğer yeni işletim sistemleri gibi eylül ayında kullanıma çıkıyor. Bu arada Apple’ın yeni Safari’ye Google tarafından geliştirilen “WebP” fotoğraf desteği getirdiğini de ek bilgi olarak belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Sony PlayStation 5 ile tanışın