reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P20
Huawei P20

Üç kameralı ve 40 megapiksellik Huawei P20 serisi gün ışığına çıktı

Son olarak Mate 10 Pro ile büyük bir başarı yakalayan Huawei, bir taraftan yeni piyasaya süreceği telefonlarının hazırlıklarını sürdürüyor. Huawei’nin bu yıl teknoloji tutkunlarına P20, P20 Plus ve P20 Pro modellerini beğenisine sunması bekleniyor. Daha önce ortaya çıkan haberlerde telefonun P11 ve P11 Plus modeliyle karşımıza çıkacağı iddia edilmişti. Yeni gelen bilgilerde ise telefonun P20, P20 Plus ve P20 Pro ismiyle geleceği belirtiliyor. Telefonun yeni yayınlanan taslak tasarımlarına bakıldığında P20 serisinde üç adet kameranın yer aldığı görülüyor.

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde de telefonda üç adet kameranın kullanılacağının belirtilmesi bu iddianın doğruluk payını artırıyor. Gelen son haberlere göre şirketin yeni amiral gemisi telefonu olacak Huawei P20, üç lensi bünyesinde barındıracak. Bir önceki modelde telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyordu.  Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyordu. Kulağımıza gelen son haber ise çift kameranın yanına ekstradan bir kameranın geleceği yönünde. P20’de yer alacağı belirtilen 40 megapiksel çözünürlüklü üçüncü kameranın 5 kat hibrit yakınlaştırma yapabileceği ifade ediliyor. “Pro” adı verilen gece modunda ise düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekilebileceği dile getiriliyor. Yeni sensör ve optikler yardımıyla kameranın yüzde 100’den daha fazla ışık alabileceği söyleniyor. Telefondaki diyafram değeri ise henüz açığa çıkmış değil. P20’nin arka kamerasıyla birlikte ön kamerasının da fark yaratması bekleniyor.  Selfie çekiminden hoşlanan kullanıcılar için telefonun ön tarafında 24 megapiksellik kameranın yer alacağı iddia ediliyor.

Huawei P20 serisi ne zaman gün ışığına çıkacak?

Huawei P20 serisinin şubat ayının sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde gün ışığına çıkması bekleniyor. Telefonlarla ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.