reklamı kapat

POPÜLER

Ufak boyutuna aldanmayın; DJI Osmo Pocket incelemesi

DJI Osmo Pocket

BOYUNDAN BÜYÜK PERFORMANS

DJI Osmo Pocket’ın küçük bir tasarıma sahip olup güçlü performansa sahip olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. DJI Osmo Pocket’ın performansını kullandığımız günden beri çok memnun kaldığımızı belirtmek istiyoruz. 1/2,3 inçlik sensörüyle 12 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen cihaz saniyede 60 kare 4K video kaydına da destek veriyor. Cihazın sunduğu video bit rate değeri ise 100 Mbps. Osmo Pocket, 120 kare yavaş çekim modu özelliği de bulunuyor.

Osmo Pocket kaydettiğimiz 4K ve Full HD videolarda üst düzey performans sergiledi. Yeterli ışık koşulunda harikulade performansa imza atan Osmo Pocket, ışığın yetersiz olduğu koşullarda performansı düşse de yine de başarılı bir performansa sahip. Beklentimizi fazlasıyla karşılamayı başaran cihazın hem video performansından hem de fotoğraf performansından fazlasıyla memnun kaldık.

DJI’In drone’larından alışık olduğumuz video stabilizasyon sistemi bu cihazda da başarılı bir şekilde çalışıyor. Koşu yaparken kullandığımız Osmo Pocket, 3 eksenli sabitleme sisteminin yardımıyla sarsıntısız videolara imza attı. Yüksek pozlama ortamları için DJI Osmo Pocket’ta ND filtre tercihi de yapmanız mümkün.

DJI Osmo Pocket’ı su altında kullanmayı planlıyorsanız opsiyonel olarak sunulan su altı kabını satın alabilirsiniz. Phantom ve Mavic serilerinden aşina olduğumuz ActiveTrack özelliği de Osmo Pocket’ta bulunuyor. ActiveTrack özelliğini kullanarak hareket halindeki bir nesneyi mobil cihaz ekranınızda işaretleyebilir ve Osmo Pocket’ın bu nesneleri otomatik olarak takip etmesini sağlayabilirsiniz. Yalnız altını çizmekte yarar var. ActiveTrack özelliği yavaş hareket eden nesnelerde başarılı çalışsa da hızlı hareketen eden nesnelerde çuvallayabiliyor.