reklamı kapat

POPÜLER

havacılık fotoğrafçılığı
havacılık fotoğrafçılığı
havacılık fotoğrafçılığı

Uluslararası havaalanı’ndan “havacılık fotoğrafçılığı” için bulunmaz imkan!

Havacılık fotoğrafçılığı çok keyifli ancak bazı kısıtlamalar nedeniyle yapması oldukça zor bir fotoğrafçılık alanıdır. Ancak her zaman olumsuz gelişmeler yaşanmıyor.

Dünya üzerinde birçok havaalanı, güvenlik nedeniyle fotoğrafçıların uçakların iniş ve kalkışını görüntülenmesine izin vermiyor. İzin veren birçok yer ise fotoğraflar için uygun şartları sağlayamıyor. Fotoğrafçılar özellikle bölgeye girişi engelleyen koruma çitleri nedeniyle temiz bir görüntü açısı yakalamakta zorlanıyor. Québec City Jean Lesage Uluslararası Havaalanı ise işte tam da bu durumu ortadan kaldıracak güzel bir adım attı. Havaalanı yönetimi, fotoğrafçıların rahatça çekim yapabilmesi için çitlerin üzerine birçok delik açmış durumda. Fotoğrafçılar artık  bu deliklere yerleştirdiklerini zoom objektifleriyle alanda rahatlıkla çekim yapabilecek. Burada toplam 10 farklı delik hazırlayan yönetim, bu sayede uluslararası havaalanı’nın her yönden rahatlıkla görüntülenmesine imkan tanıyor. Bu dikkat çekici projenin arkasında yerel grup YQB Aviation ile yapılan ortak çalışma yer alıyor.

havacılık fotoğrafçılığı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Havacılık fotoğrafçılığı benzer adımlara çok ihtiyaç bulunuyor

Havaalanı yönetimlerinin artık havacılık fotoğrafçılığı ile uğraşan kişilerin sürdürülen operasyon için bir risk oluşturmadığını anlaması gerekiyor. Bu tarz deliklere ek olarak fotoğrafçılar için başka özel yerlerin de kurulması gerekiyor. Hava fotoğrafçıları hobilerini sürdürürken havacılığın yeni nesle sevdirilmesi konusunda da büyük bir görev üstleniyor. İşte bunun mutlaka sürdürülmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

102 megapiksellik dev Fujifilm GFX 100