reklamı kapat

POPÜLER

udc

Until Dawn, Morpheus oyunu mu oluyor?

Bir hayatta kalma, aksiyon korku oyunu olarak planlanan Until Dawn‘ın duyurusu 2012 yılında yapılmış olmasına rağmen çıkışı bir türlü sağlanamamıştı. Hollywood yazarları ve televizyon yıldızlarıyla çalışan Sony, “gençlik korku filmi” temasını getirmeye çalışırken projenin bir türlü çıkamaması bekleyenlerin kafasında soru işaretleri oluşturmuş ve hatta oyunun iptal olduğu dedikoduları bile yayılmıştı. Şimdi ise yeni bir söylenti etrafta dolaşıyor: Until Dawn projesi tamamen değiştirilmiş ve Morpheus için tasarlanıyor olabilir mi?

Until Dawn inanılmaz orijinal(!) hikayesiyle gerçekten de tam bir gençlik korku filmini anımsatıyor. Kaybolan arkadaşlarını anmak için karda kışta dağ evine giden bir grup gencin de anlayacağı üzere böyle etkinlikler akıllıca değil. Arkadaşlarının kaybolduğu yerde bir anma partisi kulağa çok da güvenli gelmemekle beraber konumuzun temelini oluşturuyor. Gerisini muhtemelen siz de tamamlayabiliyorsunuzdur. Her şey gayet güzel giderken gece olur ve olaylar başlar… Until Dawn, oyunu birden fazla karakterle oynama imkanı sunmasına rağmen, Hollywood’a yakışır klişe konusu ve oldukça tahmin edilebilir olay zinciriyle pek başarılı bir PS3 oyunu olamazdı belki de ama böyle bir korku oyunu Morpheus’a gelirse, işte o zaman işler değişir.
udc

Polygon‘la yaptığı kısa röportajda insanların Morpheus için korku oyunları istediğini söyleyen Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida, Until Down’ın bir Morpheus oyunu olup olmayacağı sorusuna “Bu çok ilginç olurdu. Korku teması gerçekten de projeye çok uyar. Eğer Morpheus için ciddi oyunlar yapmak isterseniz, tasarımı da oldukça farklı olur” diye cevap verdi. Oyunun hala yapım aşamasında olduğunu ve iptal olmadığını da ekleyen Yoshida, hangi platforma çıkacağı ile ilgili soruyu geçiştirmekle yetindi. Morpheus’un hala çıkmadığını da düşünürsek, Until Dawn için daha çok beklenir gibi gözüküyor.

YORUMLAR