reklamı kapat

POPÜLER

Google Drive LOG Tasarım

Verilerini kaybeden Google Drive kullanıcılarına bir çözüm sunuldu

Bazı Google Drive kullanıcıları geçtiğimiz hafta büyük veri kayıpları bildirmişti. Bu konuda Google yeni bir adım attı.

Kaçıranlar için Google’ın buradaki resmi sitesinde yapılan paylaşımlar ile gördüğümüz kadarıyla, bazı Google Drive kullanıcıları ciddi bir sorun yaşadı. Birçok kullanıcı yakın zamanlı, birçok kullanıcı ise uzun süreli veri kayıpları bildiriyor ve bu durum elbette gerçekten korkutucu görünüyordu. Veri kaybı özelinde bir kullanıcı şunu yazmıştı: “Bugün ben de aynı sorunu yaşadım. Eğer dosyaları geri alamazsam bu bana büyük sorunlar yaratacak. Son 1-2 yıldaki tüm çalışmalarım, tüm iş çalışmalarım, tüm kişisel dosyalarım, her şey bir anda yok oldu. Yüzlerce dosyam gitti. Onları nasıl geri alabileceğim konusunda gerçekten çok endişeliyim. Bunlar, üzerinde çalıştığım ve çalışmaya devam ettiğim önemli projeler içindi.” Süreçte başka bir mesaj ise şöyleydi: “Aynı şey bizim kuruluşumuzdaki bir kullanıcının da başına geldi. Mayıs 2023’ten bu yana Masaüstü için Google Drive’a eklenen tüm dosyalar kayboldu. Sanki bulutla hiç senkronize edilmemiş gibiler.” 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir başka kullanıcı ise şunu yazmıştı: “Geçen pazartesi gününden beri aynı sorunu yaşıyoruz ve Mayıs 2023 verileri aniden kayboldu.” Bu daha çok servisini masaüstü uygulamasını kullanan kişileri etkileyen konuda Google tarafından resmi bir inceleme başlatıldı, bugün bunun sonucunda ilk somut adım atıldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Henüz Drive ile senkronize edilmemiş yerleşik dosyalara erişimde sorun yaşayan masaüstü için Drive kullanıcıları arasındaysanız, dosyalarınızı kurtarmak için lütfen aşağıdaki çözümlerden birini deneyin.” denildi ve 85.0.13.0 ile üstündeki versiyonları destekleyen şuradaki adımlar aktarıldı. Google bu yöntemlerin herkes için işe yaramasını beklemiyor, halen sorun yaşayanların kendileriyle iletişime geçmesini istiyor.

Google Drive gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER