reklamı kapat

POPÜLER

Vivo

Vivo tarafından çok ilginç “uçan kameralı akıllı telefon” çalışması

Türkiye pazarında resmi olarak yer alan firmalardan Vivo, bu sefer gündemde çok ilginç bir patent ile bulunuyor. Firma çılgın planlar yapıyor.

Elbette her firma gibi Vivo da geleceğe yönelik patentler alıyor. Bunların LetsGoDigital tarafından ortaya çıkarılan sonuncusunda karşımıza hiç beklenmedik bir telefon çıktı.

Bu telefonun en önemli özelliği, bünyesi gerçek anlamda uçabilen bir kamera taşıması. Firma çıkarılabilir şekilde hazırladığı bu kamerayı dört pervane ile havada tutmayı hayal ediyor.

Yerleşik pile sahip olacağı aktarılan bu uçan kamera modülü, çizimlere göre bünyesinde iki adet sensör taşıyor. Bu yapının kağıt üstündeki amacı kişilere çekim esnekliği getirmek. Bu ufak drone ile gidilen her yerde çok ilginç açılarda fotoğraflar ve videolar çekilmesi hedefleniyor.

Peki bu sistem gerçek olur mu? Yüzde 99 ihtimalle bu sistemi hiçbir zaman gerçek olarak görmeyeceğiz. Ancak yine de kapıyı yüzde 100 kapatmıyoruz. Bu telefon önümüzdeki 1o yıl içerisinde gerçek olabilir. En azından çalışan bir konsept karşımıza çıkabilir.

Vivo yakında bir Android tablet de satışa sunacak

Hatırlarsınız geçtiğimiz ay Vivo’dan “Pad” ismine sahip bir Android tablet modeli geliyor haberi gündem olmuştu. Firma Vivo Pad ismini Avrupa merkezli olarak kayıt altına almıştı.

Firma daha sonra isim vermedi ancak resmi olarak Android tablet pazarına gireceğini doğruladı. Buna göre firmanın ilk Android tablet modeli dördüncü çeyrek içerisinde yani 2021’in sonunda resmi olarak geliyor.

Bu Android tabletin halen 8.040 mAh pile sahip olacak olması dışında hiçbir teknik bilgi bulunmuyor. Vivo Pad isimli Android tablet modelinin Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz.

Firma Türkiye pazarına büyük önem veriyor ve ürün gamını burada da büyütmek istiyor. Biliyorsunuz firma Türkiye’de telefon üretimi de yapıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli