reklamı kapat

POPÜLER

Vivo Y20 ve Vivo Y70

Vivo, Türkiye’deki cep telefonu fabrikası için birçok personel arıyor

Çin merkezli dev üreticiler Xiaomi ve OPPO yanında Vivo da Türkiye’de telefon üretmeye hazırlanıyor. Firma personel alımlarına başladı bile.

Türkiye’de telefon üretecek firmaların sayısı artıyor. Bu konuda en büyük isimler Xiaomi ve OPPO olurken, Türkiye’nin en taze Çinli telefon üreticilerinden Vivo da bu konuda büyük adımlar atıyor. Firma şu an Gebze’de yer alan Cep Telefonu Fabrikası’nda istihdam edilmek üzere üretim ve depo gibi alanlarda personel arıyor. Burada Vivo’nun birçok mühendis, malzeme sorumlusu, depo şefi, üretim bandı şefi ve üretim planlayıcı gibi 10’larca farklı kategoride personel aradığı görülüyor. Vivo Türkiye’nin personel aradığı tüm kategoriler ve bu kategorilere başvuru ise tam olarak burada yer alıyor. Bu konuda süreci LinkedIn üzerinden Mustafa Fatih Bingöl ilerletiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo dahil dev isimlerin milyonlarca dolar ayırdığı Türkiye’de telefon üretim macerasında Xiaomi için bugün şu açıklamalar yapıldı

Konuyla ilgili Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu: “Xiaomi ailesi olarak 2019 yılında Türkiye’de başlayan yolculuğumuzun bizi bu noktalara getirmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bizi ilk günden bu yana kucaklayarak, Türkiye’nin bir numaralı akıllı telefon markası yapan ve en sevilen teknoloji markalarından biri olarak benimseyen Türk halkına teşekkür ederiz.” diyor.

Liu sözlerini, “Xiaomi olarak en önemli önceliğimiz bulunduğumuz her bölgede katma değer yaratarak o bölgenin yerel bir parçası haline gelmek. Bu sebeple Türkiye’nin üretim yapacağımız dördüncü ülke olmasından dolayı çok mutluyuz. Bizim için en değerli pazarlardan biri olan Türkiye’de yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederek çalışmalarımızı her zaman bir adım öteye taşımayı arzu ediyoruz. Yaklaşık 14 bin metrekare arazi üzerine kurulu fabrikamızla Türkiye’de üretime başlayacak olmaktan duyduğumuz heyecanı paylaşmak isterim.” diyerek tamamladı.

Üretim ile ilgili Salcomp Avrupa Direktörü David Chang ise: “Türkiye’ye yeni teknolojiler kazandırabilmek ve Türk üreticisini pazarda bir adım daha öne taşıyabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediğimiz bu yatırım hepimiz için bir başlangıç. Bu topraklarda daha büyük işlerin altına imza atacak olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını burada test ediyor