reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen Amarok’un, tramwayı yolcuların ayağına götürdüğü keyifli çekiş gücü performansı [İzle]

Macaristan’da gerçekleştirilen projede altı silindirli motora sahip versiyonuyla yeteneklerini sergileyen Volkswagen Amarok, kendisine güvenenleri mutlu etti.

Advertisement

SUV ve pickup sınıfında yer alan modellerin yıl geçtikçe kazandığı özellikleri farklı reklam kampanyaları ve rekor denemeleri üzerinden ön plana çıkardığına aşina durumdayız. Bu yenilik özellikle bir motor seçeneği ve gücü baz alıyorsa, sürecin bizi götüreceği noktayı tahmin etmek çok da zor değil. Bunun en somut örneklerinden bir tanesini geçtiğimiz yıl 285 tonluk bir uçağı çekerek dünya rekoruna imza atan Porsche Cayanne vermişti. Benzer alanda olan yetenekleri sergilemek adına bu kez karşımıza sınıfının en önemli modellerinden birisi konumunda olan Volkswagen Amarok çıkıyor. Markanın Macaristan ekibi tarafından hayata geçirilen projede bir tramwayı çekmeye çalışan Amarok’un, belediyenin yetersiz kaldığı noktada destek sunmaması için de pek neden yokmuş gibi gözüküyor.(!)


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ufak iyileştirme yapıldı

Bu zorlu imtihanı ülkenin başkenti Budapeşte’de hizmet veren tramwaya karşı veren Volkswagen Amarok, denemeye özel olarak ufak bir modifikasyon sürecine dahil edildi. Kapunun altında yer alan 3.0 litrelik V6 makinesinde yapılan geliştirmeyle 268 beygire (+14 beygir) ulaştırılan modelde, yaklaşık 580 Nm‘lik tork değeri dört tekerlekten çekişli altyapı vasıtasıyla yere aktarılıyor. Geri kalan her parçasıyla fabrika çıkış standart donanımları barındıran araç, 32 metre uzunluğa ve 47 ton ağırlığa sahip tramwaya karşı nasıl bir performans ortaya koydu dersiniz? Bu sorunun cevabını almak adına sözü fazla uzatmıyor sizleri video ile baş başa bırakıyoruz.