reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Talagon

Volkswagen Talagon; marka tarihinin en büyük SUV modelinden detaylı görüntüler

Çin pazarına özel olarak hayata geçirilen Volkswagen Talagon, podyum sonrası resmi kaynaklardan gelen detaylı fotoğraflarıyla karşımızda.

Volkswagen’in Çin’deki yol arkadaşlarından FAW’ın ortaklığıyla hayata geçirdiği Talagon, 7 kişilik yolcu kapasitesiyle pazara özel dinamikler vadediyor. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda oluşan güncel konjonktürün bir sonucu olarak hayata geçirilen bu dev otomobil, aynı zamanda marka tarihine geçen dinamikleri barındırıyor. Volkswagen’in Amerika pazarında sunduğu Atlas’ı da geride bırakarak, Volkswagen içerisinde tüm zamanların en büyük SUV’si rozetini takan Talagon podyuma çıktığı Şanghay Otomobil Fuarı’nda ilgi görmeyi de başardı. İlk aşamada fuardaki yerel basın görüntüleri üzerinden detaylarına bakma fırsatına eriştiğimiz Volkswagen Talagon, artık resmi kaynaklardan gönderilen fotoğraflarıyla da boy gösteriyor.

Volkswagen Talagon hakkında bilmeniz gerekenler

Talagon için bilinmesi gereken ilk şey Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarı için düşünülmeyen bir model olduğu. Tamamen Çin odaklı geliştirilen model, tasarım dinamikleriyle ise Avrupalı kardeşlerinden ortak genetik miraslar taşıyor. Talagon, Volkswagen grubunda yer alan pek çok markanın kullandığı MQB EVO platformunun ne kadar esnek olduğunun adeta somut bir kanıtı. Bu platform kompakt segmentte Audi A3, Skoda Octavia, VW Golf ve Seat Leon gibi isimlerin de temelini oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MQB EVO’nun sınırlarının zorlandığı modelin ebatsal verilerine baktığımızda; 5.152 milimetre uzunluk, 2.002 milimetre genişlik, 1.795 mm yükseklik ve 2.980 milimetrelik aks mesafesi değerleri karşımıza çıkıyor. Bu değerler Türkiye’de de satışan Touareg’in de üzerinde konumlanan Atlas’ın da hatırı sayılır oranda üzerinde. Kullanıcıların isteğine göre altı veya yedi kişilik koltuk düzeniyle satın alınabilecek olan Talagon’un motor seçenekleri de tanıtımla birlikte paylaşıldı. Bu noktada ön plana 2,5 litrelik V6 motor çıkarılıyor. 7 kademeli DSG ile kombin edilen bu motor standart olarak 4Motion ile gelecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni Volkswagen Golf