reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen’den örnek niteliğinde Koronavirüs test merkezi

Salgın sürecinin son dört ayın zirvelerine yakın seyrettiği Almanya’da önemli bir adım atan Volkswagen, ülke genelinde kendi test merkezlerini kuracak.

Advertisement

Koronavirüs salgını süreci ilk dönemlerine nazaran çok fazla gündemde olmasa da, tüm dünyada başgösteren “rahatlama” vaka sayılarının artışına neden oldu. Avrupa’da enfeksiyon oranlarının artması da sürecin sürdürülebilirliği ve güvenliği adına Volkswagen Grubu’nu harekete geçirdi. Kısa süre önce basına yansıyan detaylarda şirketin, Almanya’daki çalışanlarına yardım etme amacıyla ülke çapında test merkezleri kuracağını görüyoruz. Atılan somut adımlarının öncüleri arasında ise şirketin en büyüklerinden Wolfsburg tesisi var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, çalışanlarına güvenli bir iş ortamı sunmak istiyor

Autonews Europe tarafından gündeme taşınan son detaylarda, Wolfsburg’da yer alan tesisteki kontrol merkezinin günde 2.400 kadar test gerçekleştirebileceği ve sonuçları sadece 24 saat içinde alınabileceğine yer verildi. Golf, Tiguan, Touran ve Seat Tarraco gibi modellerin üretim bantlarına ev sahipliği yapan tesisin, altı haftalık bir kapatmanın ardından dört ay önce yeniden açıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan VW personel şefi Gunnar Kilian; “Test sürecinin hızlı gerçekleştirilmesi, enfeksiyon zincirlerinin hızla kırılmasına yardımcı oluyor. Meslektaşlarımız için güvenli bir çalışma ortamı en yüksek önceliğimiz olmaya devam ediyor.” ifadelerine yer verdi. Planlanan süreç sona erdiğinde markanın ülke genelinde toplam 10 test tesisine sahip olması bekleniyor. Bu da günde ortalama 24.000 kişisinin test edilebilmesi demek. Salgın süreci, Almanya’da son dört ayın en yüksek seviyesine yakın seyrediyor. Bu haftanın başlarında, federal ve bölgesel sağlık yetkililerinin laboratuar kapasitesi eksikliğini gündeme taşıması, Volkswagen’in attığı bu adımın da ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle 2020 Volkswagen Golf