reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi çıktı; işte değişiklikler

Uzun zamandır gündemde olan ve testleri yapılan Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi kullanıma çıktı. İşte gelen yeni özellikler;

Windows 10 Ekim 2020 güncellemesi, baktığımız zaman ilk olarak başlat menüsünde tasarım tazelemesi yapıyor. Uygulama kutularından koyu renkleri kaldıran Microsoft, böylelikle daha sade bir görüntü oluşturuyor. Aynı zamanda yeni sürümde “Alt Tab” menüsü de gelişiyor. Artık Alt Tab menüsünde açık uygulamalar yanında açık Microsoft Edge sekmeleri de görüntüleniyor. Ancak kullanıcılar isterlerse eski yapıyı kullanmaya devam edebiliyor. Yeni sürümün en önemli yeniliklerinden birisi ise oyuncuları memnun edecek türden. Çünkü işletim sistemi artık direkt olarak kontrol menüsünden ekran yenileme hızını değiştirmenize ve monitörünüz destekliyorsa 144 Hz gibi hızlara kolaylıkla çıkmanıza imkan tanıyor. Bunun için daha önce oyuncuların AMD ve Nvidia’nın kendi uygulamalarına gitmesi gerekiyordu. Yeni Windows 10 sürümünde ayrıca ufak ancak deneyimi geliştiren ufak bildirim güncellemeleri de yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 yanında Windows 10X sürümü de geliştiriliyor

Bilmeyenler için Windows 10’un yerini “almayacak” işletim sistemi Windows 10X, bilmeyenler için direkt olarak çift ekranlı bilgisayarlara / hibrit cihazlara özel bir sürüm. Bu yeni nesil dokunmatik ekranlı bilgisayarlar odağında dikkat çeken 10X, çift ekranlı cihazlara odaklandığı için aynı anda yan yana iki farklı uygulamayı çalıştırabilecek şekilde hazırlanıyor. Bu sürümün 2021’de çıkacağı gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

iPhone’da uygulama simgelerini değiştirebileceğiniz uygulama