reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X ve Series S için tasarlanan özel monitörler tanıtıldı

Xbox Series X ve Series S için tasarlanan özel monitörler tanıtıldı

Microsoft, kısa süre Xbox Series X ve Series S için tasarlanan monitörleri tanıttı. Bu modeller konsollar için özel tasarlanmış.

Designed for Xbox” yani Xbox için özel olarak tasarlanan ürünler programı kapsamında gelen monitör modelleri, direkt olarak Microsoft’un resmi Xbox sayfasında görücüye çıkarıldı.

Yakında raflarda olacak bu modellerin bazısında Xbox Edition, hepsinde ise Designed for Xbox ibareleri yer alacak.

Bu modellerin hepsinin ortak noktası HDMI 2.1 portuna sahip olmaları. Bu port üzerinden modellerden 4K panellerinde 120 Hz oyun keyfi yaşatabiliyor.

Philips, ASUS ve Acer‘dan gelen modeller, aynı zamanda AMD FreeSync desteklerine de sahipler. Ürünlerde aynı zamanda HDR destekleri de bulunuyor. Modele göre sunulan parlaklık seviyesi değişkenlik gösteriyor.

Burada detaylarına ulaşabileceğiniz monitörlerin Xbox Series X / S özel gibi görünmesine rağmen PlayStation 5 ile de tam uyumlu olduğunu belirtelim. Bu monitörler elbette PC’lerle de rahatlıkla kullanılabilir.

Bu arada yeni nesil Xbox’lar ve PlayStation 5 ile hemen hemen tüm HDMI 2.1 destekli TV’ler de sorunsuz bir deneyim sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X ve Series S ile tam uyumlu bir monitör kısa süre önce Samsung’dan geldi

Samsung tarafından tanıtılan yeni Odyssey oyuncu monitörleri tam olarak 24-inç Odyssey G3 (G30A), 27-inç Odyssey G3 (G30A), 27-inç Odyssey G5 (G50A) ve 28-inç Odyssey G7 (G70A) modelleriydi.

Bunlardan 28-inç Odyssey G7 (G70A), AMD FreeSync Premium Pro desteğiyle geliyor ve HDMI 2.1 portuna sahip. Bu sayede ürün PlayStation 5 ve Xbox Series X için tam uyumlu bir konumda yer alıyor.

4K çözünürlüğündeki IPS LCD panelinde 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi sunan monitör, 400 nit parlaklık getiriyor. Bu model 800 dolarlık bir fiyata sahip.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın