reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X Xbox Series S

Xbox Series X ve Series S’in açılış süresi hızlandırılıyor

Microsoft, yakında herkes için çıkacak güncelleme ile Xbox Series X ve Xbox Series S‘in açılış süresini hızlandıracak.

Yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S, halihazırda oldukça hızlı açılan ürünler. Çünkü bünyelerinde gerçekten yüksek performans sunan SSD’ler yer alan konsollar, gönderilen en son Insider sürümü ile konsolların açılış hızını 5 saniye kadar kısalttı. Bunu giriş animasyonu üzerinde güncelleme yaparak gerçekleştiren firma, kullanıma hazır tam açılışı spesifik olarak 13 saniyeden 8 saniyeye düşürdü. Bu arada bu gelişmenin sadece “Enerji Tasarrufu” modu için geçerli olduğunu belirtelim. Bekleme modunda konsollar göz açıp kapatıncaya kadar açılıyor. Firma o tarafta gerek olmadığından bir artış gerçekleştirmiyor.

Xbox tarafında en son Samsung odaklı bir gelişme gündeme gelmişti. Microsoft, geçtiğimiz haftalarda Xbox odaklı birçok duyuru yapmış ve bunlar arasında yeni Xbox TV uygulaması da yer almıştı. İlk aşamada Samsung’un 2022 model akıllı televizyonları için gelecek bilgisi verilen uygulama, kişilerin konsol olmadan tüm oyunları direkt olarak televizyonları aracılığıyla oynamasına imkân tanıyacaktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu uygulama ve fazlası geçtiğimiz haftalarda 2022 model Samsung televizyonlar için gönderildi. “Samsung Gaming Hub” ile televizyonlarında yeni bir dönem başlatan teknoloji devi Samsung, artık kişilerin direkt olarak televizyonları üzerinden Nvidia GeForce Now, Google Stadia, Utomik, Twitch, Xbox TV ve Amazon Luna servislerine hızlı şekilde erişim sağlamasına imkân tanıyor.

-Eski sürüm ile yeni sürüm arasındaki fark yukarıdaki animasyonda gözler önüne seriliyor-

Xbox Series X ve Xbox Series S hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı