reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9’a geleceği açıklanan büyük yeni özellikler

Türkiye’de de resmi olarak satılan Xiaomi Mi 9 modeline büyük yenilikler geliyor. Firma telefonun sahiplerini oldukça sevindirecek gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 9, firmanın gerçekten büyük ses getirdiği fiyat performans oranı yüksek bir amiral gemisi. Dediğimiz gibi Türkiye’de de resmi olarak elde edilen telefon, tam sekiz farklı yeni özellik kazanıyor. Burada karşımıza ilk olarak Mi CC9 ve Mi CC9e ile gelen “gökyüzü değiştirme” özelliği çıkıyor. Redmi K20 ve K20 Pro ile Mi 9T‘ye de geleceği söylenen bu özellik, çektiğiniz fotoğraflardaki gökyüzü alanlarını belirliyor ve bunları daha dramatik olanlarla değiştiriyor. Bir diğer özellik panorama üzerinden grup özçekimleri yapmayı kolaylaştırıyor ve özel algoritma ile kenar bozulması olmayan fotoğraflar veriyor. Her zaman açık ekran altyapısına yeni bir şık saat ekleyen firma, “3D Smart Gesture” özelliğini de sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik, kişilerin birçok işlemi telefonlarını sallayarak yerine getirmesine imkan tanıyor. Burada kişiler farklı işlemler için farklı sallama / çizim komutları belirleyebiliyor ve böylece özellikle tek elde kullanım kolaylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 9 daha gelişmiş hale geliyor

Yukarıdakilere ek olarak Mi 9 için de Mimoji altyapısı da yolda bulunuyor. Türkiye’de olmasa da destekli yerlerde NFC otobüs kartı desteği genişletilen telefon, yakında daha temiz bir çevre için dijital asistan Xiao Ai üzerinden bilgiler verebilir hale geliyor. Güncelleme sonrasında PUGB gibi oyunları 60 FPS’de oynatabilecek denilen Mi 9, biliyorsunuz Android Q‘ya da geçecek cihazlar arasında bulunuyor.

İlgili Video