reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 modelinde Apple Watch Series 4’ün en önemli özelliği yer alabilir

İlk bilgileri geçtiğimiz gün ortaya çıkan Xiaomi Mi Band 4 için dikkat çeken bir söylenti ortaya atıldı. Modelde Apple Watch Series 4’ün en önemli özelliği yer alabilir.

Xiaomi Mi Band 4, bu sıralar gündemden düşmüyor. Kısa süre önce ortaya çıkan resmi kayıtlara göre model Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip olacak. Bluetooth 5.0 teknolojisi eskiye nazaran daha iyi veri aktarımı getiriyor ve daha az enerji harcıyor. Bu bilgiye ek olarak NFC‘ye sahip bir versiyonunun da geleceği söylenen model, ayrıca ilginç bir haberle gündemde. Eğer bu söylentiler doğruysa Mi Band 4 modelinde EKG özelliği de olacak. Başlıkta da belirttiğimiz üzere bu özellik şu an Apple Watch Series 4 modelinde de yer alıyor. Türkiye’de aktif olarak satılan Apple Watch Series 4, Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak, kişilerin bileklerinden EKG çekmesini sağlıyor. Bu uygulamada, kişiler Digital Crown’a dokunduklarında 30 saniye sonra bir kalp ritmi sınıflaması alıyor. Bu, kalbin normal bir düzenle attığı veya önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek Atriyal Fibrilasyon (AFib) belirtileri olup olmadığını gösteriyor. Bu özellikle halen Amerika dışında kullanılanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 4 merak edilen cihazlardan

EKG özelliğinin yeni modele gelmesi bu söylentilere rağmen biraz zor görünüyor. Ancak yine de Xiaomi’nin böyle bir adımı atabilecek gücü elinde bulunuyor.

İlgili Video