reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Smart Band 5
Xiaomi Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5 Amazfit Band 5

Xiaomi Mi Band 5’in önemli sağlık özelliği aktif edildi

Mi Band 4 üstüne konumlandırılan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin önemli bir sağlık özelliği Mi Fit uygulaması üzerinden aktif edildi.

Global pazara çok yakında Xiaomi Mi Smart Band 5 adı altında sunulacak denilen Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik modelinin güncellenen Mi Fit uygulaması üzerinden REM uyku takibi özelliğini aktif edildi. Söylendiği kadarıyla uyku temel olarak iki farklı evreden oluşuyor. Bunlar NREM ve REM evreleri olarak geçiyor. Her bir evre kendine özgü EEG hareketliliği sergiliyor ve uyku NREM evresi ile başlıyor. Daha sonra ise REM uykusuna geçiliyor. Daha derin bir uykuya geçişe işaret eden REM süreci, Mi Band 5 tarafından aktif olarak takip edilebiliyor ve bu veriler artık Mi Fit uygulaması üzerinden de incelenebiliyor. Türkiye’ye gelmesi birçok kişi tarafından merakla beklenen modelin, buraya yaklaşık 250 TL‘den giriş yapması bekleniyor. Bilekliğin düzgün çalışması için gereken Mi Fit uygulaması hem iOS hem de Android tarafında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Band 5 için bilinmesi gerekenler

Akıllı bileklik, arkasındaki özel manyetik port sayesinde kayışı çıkarmadan rahatlıkla şarj edilebiliyor. Bünyesinde 1,2 inç renkli bir AMOLED ekran yer alan ve burada Mi Band 4’e oranla yüzde 20’lik bir artış getiren bileklik, bünyesinde 100’den fazla saat arayüzü taşıyor. NFC desteğiyle gelen ürün, 11 farklı profesyonel spor moduna sahip ve kadın sağlığı için de özel modlar taşıyor. Bağlı telefon kamerası için deklanşör görevi üstlenebilen ve gelişmiş sensörleriyle nabız ölçümü sunan akıllı bileklik Mi Band 5, yukarıda da dediğimiz gibi uyku takibi yapabiliyor. Kullanıma da bağlı olarak 2 haftaya yakın pil ömrü bulunan model, çok dikkat çekiyor. 

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli