reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI

Xiaomi telefonlara yeni eklenecek ilginç MIUI özelliği [Video]

Akıllı telefon pazarında işleri oldukça iyi giden Xiaomi, cihazlarına MIUI üzerinden 3D Air Gestures isimli yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor.

Xiaomi, telefonlarının donanım yanında yazılımsal altyapısını da geliştirmeye devam ediyor. Telefonlarında kullandığı MIUI arayüz yapısı reklamlar haricinde genel olarak beğenilen firma, şimdi bu tarafta yeni bir özellik daha geliştiriyor. Firma tarafından 3D Air Gestures olarak isimlendirilen bu özellik, kişilerin birçok işlemi telefonlarını sallayarak yerine getirmesine imkan tanıyor. Burada kişiler farklı işlemler için farklı sallama / çizim komutları belirleyebiliyor ve böylece özellikle tek elde kullanım kolaylaşıyor. Şimdilik beta sürümde yer alan ve Mi 9’da denenen 3D Air Gestures, cihazın hassas sensörlerini kullanıyor ve havaya yapacağınız çizimleri etkili şekilde algılayabiliyor. Genel olarak kullanışlı duran sistem, çok yakında destekli birçok cihaz için kullanıma çıkacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, MIUI 11 üzerinde de aktif olarak çalışıyor

Şimdiye kadar öğrendiklerimize göre MIUI 11, bünyesinde bir ultra güç tasarruf modu taşıyor. Bu mod açıldığı zaman telefonun tüm özellikleri kapatılıyor. Ultra düşük güç modunda cihazların sadece telefon görüşmesi ve mesajlaşma için kullanılabileceği söyleniyor. Baştan aşağıya yeni simge setiyle geleceği belirtilen MIUI 11, tüm sistemi kapsayan koyu arayüz moduyla yolda bulunuyor.

Ayrıca yeni sürümde kişilerin yüz tanıma ile parmak izini aynı anda kullanabilecekleri bir güvenlik altyapısı da yer alıyor. Yeni ses efektlerinin geldiğini de belirten firma, sadece ses komutlarıyla ekranın açılabileceğini söylüyor. Gelecek için bir “çocuk modu” üzerinde çalıştıklarını belirten Xiaomi, fotoğraflara özel bir çöp kutusu tasarladıklarını da aktarıyor. Hepsine ek olarak yeni sistemin paylaşılan ekran görüntülerini otomatik olarak sileceği de gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni modeli