reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Yeelight

Xiaomi’den akıllı hoparlör pazarına yeni oyuncu: Yeelight

Çin’in daha çok fiyat performans oranı yüksek telefonlarıyla tanınan ismi Xiaomi, kısa süre önce akıllı hoparlör modeli Yeelight‘ı tanıttı. Böylece sektöre yeni bir oyuncu daha katılmış oldu.

Son dönemde oldukça popüler olan akıllı hoparlör pazarının en yeni üyesi Xiaomi Yeelight, tasarımsal olarak oldukça tanıdık. Baktığınız aman direkt olarak Amazon Echo Dot’u taklit ettiği görülen ürün, beyaz silindirik bir gövde üzerine kuruluyor. Üzerinde fiziksel kontrol butonları yer alan ürün, bildirimler için mavi bir LED ışığa da sahip. Akıllı yapısını Amazon’un gelişmiş dijital asistanı Alexa ile kazanan hoparlör, bu sayede saymakla bitmeyecek imkanları beraberinde getiriyor. Alexa’nın güncellemeleriyle daha da gelişmiş hale gelecek Xiaomi Yeelight, dört çekirdekli bir Cortex-A53 işlemci kullanıyor. 256 MB RAM’i ve 256 MB dahili depolaması bulunan akıllı hoparlör, tam altı tane mikrofon kullanıyor. Bu sayede cihazla beş metrelik bir mesafede 360 derece iletişim kurulabiliyor. İnternete 4 GHz/5 GHz çift band WiFi üzerinden bağlanan ürün, Bluetooth desteğine de sahip. Dual AI sistemiyle şirketin diğer akıllı ev ürünlerini yönetebilen hoparlör, sürekli olarak güncellenecek deniyor.

Xiaomi Yeelight

Xiaomi Yeelight, Amazon Echo Dot ile aynı fiyata satılacak

Tasarımı ve özellikleri yanında Amazon Echo Dot’un fiyatını da taklit eden akıllı hoparlör, 30 dolar yurt dışı satış fiyatıyla 31 Ocak 2018 tarihinde raflardaki yerini alıyor.