reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi’den USB-C ve hızlı şarj destekli powerbank

Çoğunlukla üstün performans özellikleri sunan uygun fiyatlı akıllı telefonlarıyla tanısak da Xiaomi aksesuar konusunda da iddiasını sürdürüyor. Çinli üreticinin yeni şarj ünitesi de şirketin “aykırı” fiyat-performans tutumunu sonuna kadar yansıtıyor.

Mi Powerbank Pro için şarj ünitelerinin amiral gemisi diyebiliriz. 10.000 mAh pil kapasitesine sahip olan cihaz, yeni moda USB Type-C bağlantı girişini destekliyor. Geleneksel USB girişine de sahip olan cihaz 5V/2A, 9V/2A ve 12V/1.5A akımlarıyla uyumlu. Hızlı şarj özelliğine sahip olan şarj ünitesinin kendisi ise yaklaşık 3,5 saatte tamamen şarj oluyor. Selefi kıyasla çok daha hafif olan Mi Powerbank Pro yalnızca 223 gram ağırlığında. Tıpkı selefi gibi bünyesindeki LED ışıklar yardımıyla şarj durumunu gösterebiliyor.

Cihazın en güzel kısmı ise tıpkı diğer tüm Xiaomi ürünleri gibi epey uygun fiyata satılması. Çin’de 149 yuan (yaklaşık 20 dolar) olarak duyurulan cihazın kısa süre sonra web sitesi üzerinden uluslarası pazara da açılması bekleniyor.