reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10 5G
Samsung Galaxy S10 5G

“Yanan” Samsung Galaxy S10 5G hakkında resmi açıklama

Son günlerde gündemde “yanan” bir Samsung Galaxy S10 5G modeli yer alıyor. İşte bu model hakkında firmadan resmi açıklama geldi.

Advertisement

Samsung Galaxy S10 ailesi ilk defa bir “yanma” haberiyle karşımıza çıkıyor. Bu ilk olayın merkezinde ise ailenin en güçlü modeli Samsung Galaxy S10 5G yer alıyor. Galaxy Note 7 modelinin başına gelenlerden sonra Samsung bu konuda çok ciddi güvenlik önlemleri alıyor. Bu önlemler gerçekten işe yarıyor çünkü uzun zamandır böyle bir pil sorunu yaşanmıyor. İşte bu açıdan oldukça şaşırtan “yanan Galaxy S10 5G haberi”, yapılan inceleme sonucuna göre kullanıcı hatasından / kötü niyetinden kaynaklanıyor. Bu cihazın sahibi telefonunun masada sabit dururken bir anda alev aldığını ve dumanlar çıkarmaya başladığını belirtiyor. Kullanıcı telefonun kesinlikle darbe almadığını ve sadece 6 günlük olduğunu söylüyor. Samsung ise X-Ray temelli inceleme ile telefonun piline gelen “dış darbe” nedeniyle böyle bir sorunun yaşandığını tespit ettiklerini açıklıyor. Biliyorsunuz hangi marka olursa olsun lityum-iyon pillerin darbelerden / metal objelerden / delinmelerden mutlaka uzak tutulması gerekiyor. Bu durumda firmayı kandırmaya ve marka değerini zedelemeye yönelik bir hamle yapılmış gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S10 5G
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 5G ailenin en önemli modellerinden

İsminden de anlaşılacağı üzere 5G desteğine sahip model, kamera konusunda farklılaşmayı biliyor. Modelin önünde 10 MP Dual Piksel  AF F1.9 (80°) + 8 MP FF F2.2 (90°) çiftli kamera yer alıyor. Arkada ise 12 MP PDAF F2.4 OIS (45°) Telefoto + 12 MP Dual Piksel AF F1.5/F2.4 OIS (77°) Geniş Açı + 16 MP FF F2.2 (123°) Ultra Geniş Açı kameralardan oluşan üçlü kurulum yer alıyor. Fakat modelde bunlara ek olarak hem ön hem de arkada bir de 3D ToF sensörü (hQVGA 3D) yer alıyor. Bu sensör sayesinde portre fotoğrafları çok daha iyi çekilebiliyor. 5G modem nedeniyle pili biraz ufak olan telefon, tam 6,7 inç 1440p+ kavisli AMOLED HDR10+ ekran ile geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni televizyon modeli