reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Audi A3

Yeni Audi A3 Türkiye’de 2 milyon 52 bin 737 TL’den satışa sunuldu

Bugün Audi Türkiye tarafından resmi olarak açıklandı. Yeni Audi A3 Türkiye’de 2 milyon 52 bin 737 TL’den satışa sunuldu.

Yeni Audi A3 hakkında Audi Türkiye’den gelen açıklama şöyle oldu: Audi kompakt modeli A3, yapılan bir dizi güncellemeyle 2025 model yılına daha sportif bir görünüm, yeni tasarım öğeleri ve dijital özelliklerle giriyor. Seçilebilir gündüz sürüş farı imzalarına ek olarak, standart donanım daha da zenginleşirken daha fazla konfor için yeni seçenekler üretim programına dahil edildi: Bunların arasında ön koltuk ısıtma, Audi Ses Sistemi, Şerit Değiştirme Asistanı, Leatherette kol dayamanın standart olarak sunulması, Şeritten Ayrılma Uyarısı’na Acil Durum Asistanı’nın eklenmesi, otomatik klimanın 2 bölgeden 3 bölgeye çıkarılması ilk planda göze çarpıyor. S line donanım seviyesinde ise, 3 kollu, çok fonksiyonlu, tiptronic kumandalı deri direksiyon yerine 3 kollu çok fonksiyonlu, alt tarafı düzleştirilmiş spor deri direksiyonun, Ambiyans Aydınlatma Paketi Plus’ın ve siyah kumaş tavanın standart donanımda yer alması sayılabilir. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeniden tasarlanan “Singleframe” ızgara gibi far tasarımı da önemli ölçüde daha ince. Böylece Audi A3 serisinin genişlik algısı daha da güçleniyor. LED ve Matrix LED farlardaki dijital gündüz farlarını oluşturan 24 pikselli hücreler gövdenin üst kenarında üç sıra halinde düzenlenmiş durumda. Artık MMI üzerinden dört adede kadar farklı dijital gündüz sürüş farı imzası seçmek ve aralarında geçiş yapmak mümkün.

Bu özellik A3 serisi modellerinde ilk kez kullanılıyor. Bu sayede Audi’nin üst segmentlerinde görmeye alışık olduğumuz donanımlar A3 modellerinde de sunulmaya başlandı. Audi kullanıcılarına daha üst düzey bir kişiselleştirme imkânı sunan bu yenilik sayesinde kullanıcı otomobilinin ifadesini istediği zaman değiştirebiliyor. Ayrıca arka aydınlatma grubu yenilikçi bir arka ışık tasarımına ve eve geliş / evden çıkış fonksiyonu için yeni bir aydınlatma şemasına sahip.

A3 Türkiye’de 35 Turbo FSI 150 hp S tronic motor/şanzıman ve Advanced / S line donanım seçenekleriyle 2 milyon 52 bin 737 TL’den başlayan fiyatla pazara sunuluyor. 35 TFSI (ortalama yakıt tüketimi: 5,8–5,2 l/100 km; ortalama CO2 emisyonları: 133 –118 g/km; CO2 sınıfı: D), 1,5 litre hacimli motoruyla 110 kW (150 PS) güç üretiyor ve yedi vitesli S tronic ve mild-hibrit teknolojisine sahip otomatik versiyon olarak sunuluyor.”

Yeni Audi A3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X