reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

Yeni güncellemeyle sınırlandırılan popüler WhatsApp özelliği

WhatsApp beklenen güncellemeyi kullanıcılara dağıtmaya başladı. Mesaj servisinin popüler özelliği yeni güncelleme ile kısıtlanıyor.

Sahte haber paylaşımları sonucu çeşitli linç olayları sebebiyle 2018 WhatsApp için çok parlak geçmedi. Hindistan’da yaşanan bu olaylarda çeşitli kullanıcıların çocuk kaçırıcısı, tacizcisi ya da hırsız gibi yaftalanmasının ardından bu bilgilerin çok hızlı bir şekilde dağıtılması sonucu ciddi oranda linç vakaları yaşandı. Büyük bir krize sürüklenen firma, sahte haber dağıtımının önüne geçebilmek için farklı yöntemleri de devreye soktu. Geçtiğimiz aralık ayında platform bu olayları engelleyebilmek için popüler özelliklerinden birini kısıtlamaya karar verdi. Sahte haberlerin çok hızlı dağıtılması sebebiyle mesaj iletme özelliğinin 5 kullanıcıya kadar kısıtlanacağı ortaya çıkmıştı. Bildiğiniz gibi bundan önce platform üzerinde aynı mesajı 20 kullanıcıya kadar iletmek mümkün oluyordu. Popüler mesajlaşma servisi yeni güncellemeyi dağıtıma soktu. Kademeli olarak dağıtılan güncellemenin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor. Güncellemeyi alan kullanıcılar artık mesajı 5 kişiden fazla kullanıcı seçerek iletemeyecek. Platform izin verilenden fazla kullanıcı seçmeye çalışmanız durumunda uyarı veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp üzerinde mesaj iletme

Platform üzerinden mesaj iletmek ise hayli basit. İlk olarak iletmek istediğiniz mesaj üzerine basılı tuttuğunuzda çıkan seçenekler arasında “İlet” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra açılan listeden iletmek istediğiniz kullanıcıları seçebiliyorsunuz. Yeni güncellemenin ilk olarak Android kullanıcılarına dağıtıldığını da ekleyelim.

Platformun bu yıl içinde dağıtıma sunması beklenen diğer büyük güncellemesi ise Karanlık Tema. Ancak servis tarafından henüz bu güncelleme için yeni bir bilgi paylaşılmış değil.

İlginizi çekebilir

YouTube’un ekran kaydırarak içerik değiştirme özelliği