reklamı kapat

POPÜLER

iPad_Air_yenilikler iPad Air

Yeni iPad Air özelinde ortaya çıkan sevindiren detay

Teknoloji devi Apple’ın yeni iPad Air modeli, bağlantı konusunda geleceğe adım atacak gibi görünüyor. Lightning için bir hamle daha geliyor.

Yeni jenerasyon 11 inç ekranlı iPad Air, sağlam kaynaklardan gelen bilgiye göre Lightning değil USB-C portuna sahip olacak. USB-C portuna iPad Pro’larda geçiş yapan ve bu konuda kullanıcıları çok sevindiren Apple, geniş kitlelere hitap eden temel seviye iPad Air‘i çerçevesiz bir tasarımla hazırlayacak duyumları geliyor. Burada iPad Pro benzeri bir tasarımı benimseyecek denilen firma, USB-C’yi unutmayarak gerçekten olumlu geri dönüşler alacak gibi görünüyor. Peki yeri gelmişken iPhone tarafında durum ne? iPhone 12 ailesinde USB-C kullanılacak mı? Kaynaklara göre hayır. Firma bu yıl telefonlarına yine Lightning portunu koyacak, 2021’deki iPhone 13’lerde ise şarj portunu tamamen ortadan kaldıracak. Bunun yerine kablosuz şarj devreye girecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni iPad Air merak edilirken, yeni iPad Pro hakkında bilinmesi gerekenler şunlar

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı boyutta gelen yeni aile, eski jenerasyonun tasarım çizgisini devam ettiriyor. Modellerin en büyük yenilikleri arasında arkalarındaki üçlü kamera sistemi oluyor. Burada 12 megapiksel F1.8 geniş açı + 10 megapiksel F2.4 ultra geniş açı + LiDAR tarayıcı bir araya geliyor. Burada en çok dikkat çeken elbette LiDAR oluyor. Bu sayede iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. Güçlerini performans artış getirmeyen A12Z Bionic işlemciden alan tabletler, elbette ucuz değil. Tabletlerin Türkiye başlangıç fiyatı 11 inç için 6,399 TL seviyesinde yer alıyor. 12,9 inç içinse 7,999 TL verilmesi gerekiyor.

İlgili Video