reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPhone SE’yi bekleyenlere kötü haber

Apple’ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone SE, akıllı telefon piyasasında kendisine iyi bir yer edinmeyi başardı. Küçük ekranlı telefon kullanmak isteyenlerin öncelikli tercihi haline gelen cihazın güçlü donanımı ve özellikle uzun bir kullanım vadeden pil kapasitesi dikkat çekti. Cihazın fiyatının iPhone’un ana modellerine göre çok daha düşük seviyede olması da iPhone SE’nin başarıya ulaşmasına önemli rol oynadı. Şimdi ise yeni iPhone SE ile ilgili kötü bir haber geldi. 

Bir süredir yeni iPhone SE ile ilgili olarak bazı iddialar ortaya atılıyordu. Bu iddialarda 2017 yılı içerisinde yeni bir küçük ekranlı modelin piyasaya sürüleceği söyleniyordu. iPhone 6’nın gövdesi içerisinde geleceği söylenen telefonun önceki modele göre daha iyi bir donanım sunması bekleniyordu. Fakat analist Pan Jiutang’ın söylediklerine bakılırsa Apple’ın yeni bir iPhone SE piyasaya sürmeye niyeti yok.

Kullanıcıların 5 inç ve üzeri cihazlara yoğun ilgi göstermesinden ötürü Apple’ın da ana iPhone modellerine odaklanacağı belirtiliyor. 5 inçten daha küçük ekrana sahip tek telefonun 4,7 inçlik ekranıyla iPhone 7s olması bekleniyor. iPhone 7s Plus ve iPhone 8’in büyük ekranlı telefonları sevenlere hitap edeceği düşünülüyor. Yeni bir iPhone SE’nin önümüzdeki yıllarda gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.