reklamı kapat

POPÜLER

Essential’dan yepyeni bir telefon geliyor

Essential markasını duymamış olabilirsiniz. Çünkü şirketin henüz adını duyuracak olan telefonu piyasaya sürülmüş değil. Android’in babası olarak bilinen Andy Rubin tarafından kurulan ve ilk telefonu Essential Phone ile heyecan yaratan şirket Essential, piyasaya çok hızlı bir giriş yapmak istiyora benziyor. Son haberlere göre Essential Phone’da bazı gecikmeler yaşanıyor olsa da ekip şimdiden ikinci bir telefon için kolları sıvamış durumda. 

İlk Essential imzalı telefonun model numarası PH-1 olarak belirtilmişti. Yeni ortaya çıkan cihazın modelinin ise A11 olduğu söyleniyor. Essential’in şu anda bu yeni cihaz üzerinde çalışmalar yürüttüğü ifade ediliyor.

Şimdilik cihazın Android 7.1.1 Nougat ile piyasaya sürülecek olmasından başka herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak model numarasının şirketin amiral gemisi modelinden farklı şekilde anılması, daha düşük bir segmentte telefonla karşılaşabileceğimizin sinyallerini veriyor. Essential’in amiral gemisi modelin yanına bir de orta segmentte bir cihaz ekleyeceği ileri sürülüyor. Daha uygun fiyatlı olması muhtemel bu modelin Essential markasının dünya çapında duyulması ve satış rakamlarını önemli ölçüde artırmasında önemli rol oynayacağı düşünülüyor.

Söz konusu cihazla ilgili şirketten bir açıklama yapılmış değil. Zira büyük ihtimalle Essential şu sıralar amiral gemisi modelini çıkışa yetiştirmeye çalışıyor. Yeni cihazla ilgili detayların ise önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.