reklamı kapat

POPÜLER

iPhone SE

iPhone SE 2 bekleyenlere kötü haber

Apple’ın küçük ekranlı telefon sevenler için piyasaya sürdüğü iPhone SE‘nin yeni nesil modelini beklerken ortaya atılan iddialar kullanıcıları üzecek cinsten.

Bir süredir iPhone SE 2‘nin çıkış tarihini konuşuyoruz. Hatta cihazın mayıs-haziran aylarında raflardaki yerini alması bekleniyor. Ancak iPhone analizleriyle ünlü KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yeni modeli bekleyenler için hayli üzücü iddiaları ortaya attı. Üstelik bu iddialar çok da yabana atılacak gibi değil. Kuo, Apple’ın iPhone SE 2 için yeterli kaynak ayıramayacağını vurguluyor. Bunun arkasında ise firmanın önümüzdeki dönem çıkarması beklenen 3 model yer alıyor. Bu üç model de ikinci nesil iPhone X, iPhone X Plus ve daha uygun fiyatlı 6,1 inç boyutundaki yeni iPhone. Geçtiğimiz gün iPhone X Plus ile ilgili de tahminlerini paylaşan Kuo, firmanın önceliği bu modellere vereceği yönünde açıklamalarda bulundu.

iPhone SE 2 küçük değişimlerle gelebilir

Kuo’nun açıklamalarına göre eğer bir iPhone SE 2 çıkacaksa çok küçük güncellemelerle çıkacak. Uygun fiyatlı bir model olması beklenen cihazın daha hızlı bir işlemciyle geleceği tahmin ediliyor. Ancak Face ID, kablosuz şarj, çerçevesiz ekran gibi özelliklerin olması beklenmiyor. Yani sadece bir işlemci güncellemesiyle cihaz piyasaya sunulabilir. Tabii yazılım güncellemesi de buna dahil. Ancak öyle büyük değişimler beklememek gerekiyor. Her ne kadar Apple kompakt cihaz sevenlerin gönlünü hoş tutsa da ayrıcalıklı özelliklerini bu segmente taşımayacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir