reklamı kapat

POPÜLER

android

Yeni nesil Android işletim sistemi için geri sayım başladı

Google’ın 28 Mayıs’ta gerçekleştireceği I/O geliştiriciler konferansı için geri sayım başladı. Google her ne kadar şu an için bu etkinlikte yeni işletim sistemini tanıtacağını doğrulamasa da yakın kaynaklar şirketin yeni işletim sistemini tanıtacağına kesin gözüyle bakıyor.  I/O takvimi içinde yer alan bir oturumun tanıtım bölümünde Android M’nin de bulunması, bu iddiaları doğrular nitelikte.

Lollipop geçtiğimiz yıl tanıtılmadan önce Android L olarak anılıyordu. Şu anda yeni nesil Android işletim sistemi M kod adıyla anılıyor. Yeni işletim sisteminin tam adının ne olacağı şu an için bilinmiyor. Kaynakların aktardığı bilgiye göre Android M, geliştirilmiş bildirim ve daha güçlü sesle kontrol özellikleriyle birlikte gelecek. Android M’nin bunun yanında daha çok kurumlara ve iş yerlerine odaklanacağı belirtiliyor. 28 Mayıs’ta gerçekleşecek I/O geliştiriciler konferansında detayları gün ışığına çıkması beklenen Android M ile ilgili tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağız.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Yeni nesil Android işletim sistemi için geri sayım başladı” için bir cevap

  1. Android’ in kendini yenilemesi tabiki çok iyi fakat şu anda piyasadaki cihazların sadece %10 luk kısmı Lollipop kullanıyor durumdayken yeni bir güncelleme çıkması ne kadar anlam ifade edecek. Google artık sadece Nexus cihazlarının desteklenmesi politikasını esnetip en azından diğer markalara baskı yapmalı. Örneğin şöyle demeli, bundan sonra çıkacak her model en az iki major android güncellemesini almak zorunda ve güncellemeler çıktıktan sonra en geç 2 ay içerisinde tüm cihazlarınıza yeni güncellemeler iletilmiş olmak zorunda gibi. Gerçekten çöplük gibi ortalık, hala 2.3 lü cihazlar var piyasada. Geçen günlerde HTC M8 mini içindi galiba Lollipop gelmeyecek dedi. Android ekosisteminin hayrı için Google böyle bir dayatma yapsa bence çok iyi olur.