reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro

Yeni nesil Apple MacBook Pro modellerini hayal eden göz alıcı konsept [Video]

Teknoloji devi Apple, son günlerde yeni tasarıma sahip 16 inç MacBook Pro haberleriyle gündeme geliyor. Peki bu model nasıl görünecek?

Şirkete yakında sağlam kaynakları bulunan Ming-Chi Kou’ya göre 2019 içerisinde 16 – 16,5 inç ekranlı bir yeni nesil MacBook Pro geliyor. Hakkında yeni bir tasarıma sahip olacağı dışında teknik detay bulunmayan dizüstü, kullanıcılar arasında büyük bir heyecan yaratmış durumda. Uzun süre önce 17 inç MacBook satışı yapan firma, 15 inç üstüne tekrar çıkacak olmasıyla sevindiriyor. Şu an özellikle modelin yeni tasarım dili merak ediliyor. İşte bunu hayal eden bir konsept çalışma, yeni modelin olası tasarımını gözler önüne seriyor. OLED ekran üzerine çerçevesiz olarak kurulan bu konsept, genel olarak gerçekten etkileyici duruyor. Yeni MacBook Pro modelini Face ID üzerinden yüz tanıyacak şekilde hayal eden konsept, bu sensörleri ekranın direkt olarak altına gömüyor. Firmanın Face ID sensörlerini ekranın altına gömecek teknolojiye sahip olduğu biliniyor. Yuvarlatılmış kenarlarıyla yeni iPad Pro’ların tasarım dilini akıllara getiren konsept, bünyesinde TouchBar’ı da taşıyor. Yuvarlak kenarlar hem ekran hem de kasada kullanılıyor ince çerçeveler ile mevcut köşeli tasarımdan daha modern görünüyor.

Apple MacBook Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 inç Apple MacBook modeline ek olarak yeni 31,6 inç 6k monitör de geliyor

Uzun zamandır kendi monitörünü satmayan firma, bunu da yakında değiştiriyor. Mini-Led benzeri arka aydınlatma üzerine kurulacağı belirtilen monitör, merak edilen yeni Mac Pro’ya da işaret ediyor. Modüler olacağı belirtilen bilgisayarın, 2019’da satışa çıkacağı tahmin ediliyor.