reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Volkswagen Golf

Yeni Volkswagen Golf, Türkiye’de 1,4 milyon TL’den satışa çıkıyor

Yeni Volkswagen Golf, Türkiye’de 1,4 milyon TL’den satışa çıkıyor. Yeni araç 6 Temmuz’dan itibaren Volkswagen showroom’larındaki yerini alıyor.

Yeni Volkswagen Golf hakkında şirketten yapılan açıklamada şunlar aktarıldı: “Yarım yüzyıldır Volkswagen markasının kalbinde yer alan Golf, yenilenen dış tasarımıyla dikkat çekiyor. Modeldeki dikkat çeken özellikler arasında yer alan yeni LED farlar daha düz, görsel olarak daha çarpıcı ve iç kısımlara doğru çok daha dar olacak şekilde yeniden tasarlandı. Ayrıca yeni farlar, opsiyonel olarak dünyanın en iyi aydınlatma sistemlerinden biri olan IQ.LIGHT LED matrix farlarla birleştiğinde, dinamik sinyal özellikli arka ışık gruplarıyla daha göz alıcı hale geliyor. IQ.LIGHT LED matrix farlar, geceleri 500 metreye kadar menzile sahip yeni bir yüksek performanslı uzun huzmeli LED far ile donatılıyor. Opsiyonel olarak sunulan IQ.LIGHT LED matrix far paketi ayrıca yeni geliştirilen 3D LED arka aydınlatma grubunu da içeriyor. 3D tasarıma sahip ve animasyonlu LED arka farlar bilgi-eğlence sistemi üzerinden bireysel olarak kişiselleştirilebiliyor. Ayrıca bu paket kapsamında, yenilenen bir üç boyutlu LED “High” arka stop grubu tasarımı bulunuyor. Avrupa’da bir ilk olma unvanına sahip aydınlatmalı Volkswagen logosu, Yeni Golf’te diğer dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. V ve W harfleri dışında bu harflerin etrafındaki çember de zarif LED ışık konturuyla çevreleniyor. Böylece ön tarafta dikkat çekici ve benzersiz bir ışık silüeti oluşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Impression, Life, Style ve R-Line donanım seviyeleri ile satışa sunulan Golf, Kristal Buz Mavisi ve Anemon Mavisi yeni renk seçenekleriyle dikkat çekiyor. Yeni Golf’te 1.0 lt benzinli ünitelerin üretimi sonlanmış olup; 1.5 lt 85 kW (116 PS) TSI, 1.5 lt 85 kW (116 PS) hafif hibrit eTSI ve 1.5 lt 110 kW (150 PS) hafif hibrit eTSI olmak üzere tamamı aktif silindir yönetimi (ACT) özelliğine sahip 3 farklı benzinli motor sunuluyor. Güç aktarma organlarında ise bir değişiklik bulunmuyor.

Yeni Golf, Impression donanım seviyesinde 6 ileri manuel, daha üst donanım seviyelerinde ise 7 ileri DSG olmak üzere 2 farklı şanzıman tipiyle pazara sunuluyor. Impression donanım seviyesinde Golf, tek bölgeli dijital klima “Climatronic”, anahtarsız çalıştırma sistemi “Keyless GO”, hız sabitleme sistemi “Cruise Control”, ön ve arka park mesafe sensörleri, 10,3 inç “Composition Media Plus” bilgi-eğlence sistemi, kablosuz mobil bağlantı arayüzü “App-Connect”, 10 inç dijital gösterge paneli “Active Info Display”, yeni LED farlar ve LED arka stop grubu, şerit takip asistanı “Lane Assist”, yaya ve bisiklet algılama özellikli ön bölge asistanı “Front Assist” gibi özelliklerle zengin bir donanıma sahip.”

Yeni Volkswagen Golf için açıklanan Türkiye fiyat listesi 5 Temmuz 2024 itibarıyla şöyle:

-Golf 1.5 TSI 116 PS Manuel Impression ₺1,424,000.00
-Golf 1.5 eTSI 116 PS DSG Life ₺1,692,000.00
-Golf 1.5 eTSI 116 PS DSG Style ₺1,909,000.00
-Golf 1.5 eTSI 150 PS DSG Style ₺2,031,000.00
-Golf 1.5 eTSI 150 PS DSG R-Line ₺2,167,000.00

Yeni Volkswagen Golf yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu