reklamı kapat

POPÜLER

Nio NOMI araç içi asistan

Yeni yol arkadaşınız; Avrupa’ya giriş yaşan NIO’nun sanal asistanının tebessüm ettiren çalışmasını izleyin [Video]

NIO, yapay zeka desteği sayesinde araç içi kullanınıcı deneyiminde dünyada ilk olan NOMI için dil desteklerini artırmaya başladı.

Uzak Doğu’da yakaladığı başarıların ardından rotasını Avrupa’ya çeviren ilk markalardan birisi olan Nio, özellikle elektrik yarışında çok iddialı. Markanın Formula E gibi önemli bir organizasyonda var olmasının etkileri sokaklara yansırken, değiştirilebilir batarya sistemi gibi kullanıcıların ilgisini çeken uygulamalar Nio’yu günümüz yarışında öne çıkartmayı başarıyor. Sadece bir otomobil markası olmayan Nio, geliştirdiği teknolojiler üzerinden bir ekosistem hazırlığı içerisinde. Bunun en güzel örneklerinden birisi de geçtiğimiz yıllarda dünyada ilk olarak lanse edilen NOMI isimli sanal asistan. Tanıtımının üzerinden geçen 3 yıllık zaman diliminin birikimiyle artık çok daha kullanışlı bir yardımcı olan NOMI, markasının Avrupa’ya girişiyle birlikte İngilizce dil desteğini de sunmaya başladı. NIO da sosyal medya hesapları üzerinden, kullanıcıların yeni yol arkadaşının çalışmasıyla ilgili keyifli bir video paylaştı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

NIO, NOMI için 200 milyon üzerinde diyalog değerlendirmesi gerçekleştirdi

Çinli şirketin Kuzey Avrupa’daki ilk temsilcisi olan ES8 ile gösterimini gerçekleştirdiği son nesil NOMI, İngilizce olarak komutları kolaylıkla algılayabiliyor. Bunun yanında asistanın kullanıcı komutlarına sesli olarak gönderdiği geri bildirimler de günlük konuşma akıcılığını aratmayacak seviyede. NIO resmi kaynakları bu video ile birlikte aradan geçen 3 yılın sonunda elde ettiği altyapıdan da önemli detaylar veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka destekli asistan için 210 milyona yaklaşan gerçek dünya diyalogunun yapılmış olması, sistemin altyapıda pek çok senaryoya hazır olabileceğinin sinyallerini veriyor. NOMI’nin Avrupa’daki ilk pazar olan Norveç’teki kullanıcılara kendi dillerinde cevap verebileceği deneyim de devreye alınmış durumda. Kullanıcılar NOMI üzerinden aracın pek çok elektronik fonksiyonuna sesli komutla müdahale edebiliyor. Bunun dışında navigasyon ve hava durumu gibi bilgilere de NOMI üzerinden erişilebilir.

İlgili Video

TOGG tanıtımı