reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro lansmanında tanıtılan yeni Huawei Watch GT

Yenilenen Huawei Watch GT fiyatı ve özellikleri [Video]

Huawei P30 Pro ve P30 tanıtımıyla beraber firmanın yenilenen akıllı saati de kendini gösterdi. Karşınızda yenilenen Huawei Watch GT.

Paris’te düzenlenen etkinlikte Huawei P30 Pro ve P30 modellerinin yanı sıra firma yeni akıllı saati Huawei Watch GT modelini de ortaya çıkardı. Önceki Watch GT ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olan model daha gelişmiş bir deneyim vadediyor. Klasik saat tasarımını benimseyen yeni Watch GT, selefinde olduğu gibi gövdesinin yanında iki büyük kontrol tuşu barındırıyor. Ancak bir önceki modelden farklı olarak ürün bu kez karşımıza iki farklı gövde boyutu ile çıkıyor. 46 mm ve 42 mm olmak üzere gövde boyutunu çeşitlendiren Watch GT, 42 mm’lik modelde ayrıca seramik bezel kesime yer veriyor.

Huawei’nin akıllı saatlerinde Android Wear işletim sistemini tercih etmediğini hatırlatalım. Bu model de buna istinaden selefi gibi Lite OS işletim sistemiyle gelecek. Uygulama cephesindeki açıkları güncellemelerle kendi kapatan Çinli üretici, bu açıdan kullanıcıların sıkıntı çekmemesini amaçlıyor. Ayrıca bir önceki modelden farklı olarak bu modelde üçüncü parti saat arayüzleri için çevrim içi mağaza desteği de açıklandı. Böylelikle hayli yetersiz olan arayüz tasarım alternatifleri de artırılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yenilenen saat deneyimi

Yeşil, turuncu, siyah ve beyaz olmak üzere farklı kayış alternatifi göze çarpan saat, 1,39 inç boyutunda OLED ekranla geliyor. Çinli üreticinin Health uygulamasıyla çalışan saat, gelişmiş aktivite takibi özellikleri de sunuyor. Yeni kayışlarla sporda da rahatlıkla kullanılabilen saat, koşu, yürüyüş, bisiklet gibi aktiviteleri basit bir şekilde takip etmeyi mümkün kılıyor. Bunun yanı sıra saate ayrıca triatlon takibinin de geldiği belirtiliyor. Yeni özelliklerin eski modele gelip gelmeyeceği ise net değil. Akıllı telefona bağlanan saat aynı zamanda tüm bildirimleri de bileğinize taşıyor. Huawei P30 Pro ve P30 modellerinin yanında tanıtılan akıllı saatin 46 mm’lik versiyonunun 249 euro, 42 mm’lik versiyonunun ise 229 euro fiyatla yurt dışında satışa sunulacağı açıklandı.