reklamı kapat

POPÜLER

yerli otomobil

Yerli otomobil için Bilişim Vadisi’nde yeni hamle

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG), üreteceği yerli otomobil için dünyanın önde gelen mühendislik grubu EDAG, yeni bir hamle yaptı.

Son günlerde yerli otomobil cephesine ait haberler peş peşe gelmeye devam ediyor.  Daha önceden fabrikasının Bursa’da olması planlanan proje için arazi ve alt yapı çalışmalarında sona gelinmişti. Hal böyle olunca yurt dışı merkezli şirketlerin de ilgili artmaya başladı. Otomotiv şirketlerine için mühendislik hizmetleri sunan uluslar arası EDAG şirketi dünya genelinde 60 adet bulunan ofis sayısını bir adet daha yükselterek Bilişim Vadisi’nde temsilcilik açılıyor. Hatırlarsanız TOGG CEO’su, “TOGG için yola çıkarken, varsa Türkiye’den firmalarla, henüz Türkiye’de yoksa da dünyadaki en iyilerle çalışacağız” ifadelerine yer vermişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil için yeni iş ortağı

EDAG CEO’su Cosimo De Carlo “Mayıs 2019’dan bu yana sorumlu mühendislik ortağı olarak TOGG’la başarılı bir iş birliği yürütüyoruz. Bu iş birliğinin geldiği noktada Türkiye’de de bir ofisimizin olması gerektiğine karar verdik. Çünkü TOGG’un Türkiye ve Avrupa’nın elektrikli ulaşımına (e-Mobility) önemli katkı sağlayacağından eminiz” şeklinde konuştu.  Grubun Operasyonlardan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi Harald Keller ise “TOGG ile iş birliğimizle, Türkiye’nin geleceğin otomotiv pazarında önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu nedenle 360 derece araç mühendisliği yetkinliklerimizi Türkiye’deki otomotiv endüstrisine sunmaya karar verdik. Türkiye’deki potansiyel müşterilere EDAG’ın uluslararası ağına erişim imkânı sağlayarak küresel ulaşım mühendisliği uzmanı olarak konumumuzu güçlendiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Video