reklamı kapat

POPÜLER

The Nun YouTube

YouTube’un kaldırmak zorunda kaldığı korku filmi reklamı [İzle]

Önümüzdeki ay vizyona girmeye hazırlanan The Nun filmi için YouTube’a verilen reklam kullanıcıları çok korkutunca, YouTube çözümü reklamı kaldırmakta buluyor.

7 Eylül‘de vizyona girmeye hazırlanan The Nun, korku filmi tutkunları tarafından bir süredir bekleniyordu. Karakter ilk olarak 2016 yılında yayınlanan James Wan’ın The Conjuring 2 filminde ortaya çıkmıştı. Bonnie Aarons’ın canlandırdığı iblis rahibe karakteri, izleycileri hayli korkutmuş ve sonunda da kendi filmine kavuşmuştu. Filmin çıkışına 1 aydan az bir süre kalmışken, film için YouTube’a verilen reklam ise pek hoş karşlanmadı. Ani bir korkutma hamlesi içeren reklam, kısa sürede tepki topladı. Gelen tepkiler sonucunda ise YouTube çareyi reklamı kaldırmakta buldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Sesi kısın”

6 saniyelik kısa reklam, iPhone’un ses kısma animasyonu ile başlıyor. Ekran sesinin tamamen kısıldığı gösteriliyor. Böylelikle izleyicilere sesi kısma uyarısı yapılıyor. Daha sonra ise izleyiciler fırsat bulamadan ekranda çığlık atarak beliren rahibenin yüzünü görüyoruz. Haliyle bu tatsız sürpriz insanları pek mutlu etmemiş.

Bu durumu dile getiren bir kullanıcının 134 bin retweet alan tweet’ine cevap atan popüler video yayın servisi, reklamın kendi topluluk kurallarını ihlal ettiğini ve bu sebeple kaldırıldığını duyurdu. Warner Bros. cephesinden ise konuyla ilgili bir açıklama gelmedi. Filmde kendini öldüren genç bir rahibenin ölümünü incelemek üzere Vatikan’a giden bir rahip merkeze oturuyor. Haberin üzerindeki videodan kaldırılan reklamı izleyebilirsiniz. Haberin devamında ise filmin fragmanı bulunuyor.

The Nun fragmanı