reklamı kapat
TEST ETTİK
PlayStation VR incelemesi PlayStation VR incelemesi

POPÜLER

twitter
3

TİB artık Twitter’da içerik buzlama yetkisine sahip

Türkiye’deki Twitter yasağı bildiğiniz üzere bir süre önce kalktı. Ancak hükümetin Twitter’la olan mücadelesi henüz sona ermiş gibi görünmüyor. Twitter’ı özellikle vergi ödemediği için bir süredir eleştiren hükümet, sonunda hem Twitter’ı hem de kendilerini memnun edecek bir anlaşmaya vardığını açıkladı. Fakat anlaşmanın Türkiye’deki kullanıcıları pek de memnun edeceği söylenemez.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’nın perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, 14 Nisan’da Twitter yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonucunda, Türkiye mahkemelerince sakıncalı olduğu belirtilen içeriğin çıkarılması konusunda anlaşmaya varıldı. Aslında Twitter’dan kötü niyetli içeriği kendi doğrudan çıkarmak üzere “süper etiketleme” yetkisi isteyen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ise bu konuda olumlu bir yanıt henüz alamadı. Ancak şu haliyle “zararlı ve mahkeme kararına konu içeriklerin ‘buzlanarak’ etkisizleştirilmesi konusunda” görüş birliğine varılmış durumda.

Şimdilik geriye dönük bir çalışma yapılarak 200’ü aşkın içeriğin silinmesiyle sonuçlanan bu anlaşmanın gelecekteki uygulamalara nasıl yansıyacağı merak konusu, ancak ifade özgürlüğünü belki çok da göstermeyerek biraz daha kısıtlayan bu gelişme çok da olumlu sonuçlar getirmeyecektir.

YORUMLAR
  • garenyondem

    bütün dünya görsün, yeter ki biz görmeyelim. komedi.

  • technologist35

    zaten bizdende bu beklenirdi..herneyse umarim bu guzelim siteyide siyasi tartisma yerine cevirmezler….siyasi olarak tartişacaklar LÜTFEN gidin..sizi teknoloji sitemizde istemiyoruz

  • limbesh

    fransada, almanyada, hollandada vs nasıl ise bizde de öyle yani normali neyse o, işinize gelirse

ANKET

Oyun oynarken en çok vakit geçirdiğiniz platform hangisi?

Loading ... Loading ...